Alchinal, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 35 g
Alchinal, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 35 g
13.99 zł

Alchinal, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 35 g

Alchinal, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 35 g
Ostatnia cena produktu
13.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Alchinal jest lekiem roślinnym zawierającym wyciągi z jeżówki purpurowej i czosnku  mającym wpływ na system immunologiczny organizmu.

Skład

Substancje czynne: 10 ml zawiesiny zawiera 0,248 g suchego wyciągu z czosnku Alli sativi bulbi extractum siccum (3-4:1), wyciąg natywny 70-100%, maltodekstryna 0-30%, ekstrahent - woda oraz 0,056 g suchego wyciągu z jeżówki purpurowej Echinaceae purpureae herbae extractum siccum (3,54:1), maltodekstryna niskocukrzona 20%, ekstrahent - woda oczyszczona.
Substancje pomocnicze: sorbitol, aspartam, kwas cytrynowy, sodu fosforan dwuzasadowy, aromat orzechowy suchy, aromat czekoladowy suchy, aromat waniliowy suchy, aromat migdałowy suchy, powidon, kakao.

Dawkowanie

Młodzież od 13-go roku życia i dorośli 45 ml dziennie jednorazowo lub w dawkach podzielonych.

Wskazania

Preparat wskazany do stosowania wspomagająco w infekcjach dróg oddechowych: przeziębieniach, katarze, stanach zapalnych gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie zaobserwowano działań niepożądanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni. U dzieci od 3 do 12 lat stosować po konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Producent

GEMI
Mickiewicza 36
Karczew
Cechy produktu
PRODUCENT

Alchinal - Allii sativi bulbi extractum siccum, Echinaceae purpurea herbae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy wyciąg z czosnku suchy wyciąg z ziela jeżówki purpurowej

Postać:

proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

Kategoria:

Przeciwnowotworowe i immunomodulujące

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

wspiera organizm w walce z przeziębieniem i grypą uzupełnia dietę w składniki wspomagające odporność

Wskazania:

Wspomagająco w infekcjach dróg oddechowych: przeziębieniach, katarze, stanach zapalnych gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież od 13 roku życia 45 ml jednorazowo lub w dawkach podzielonych. Lek nie należy stosować dłużej niż 10 dni.   W celu przygotowania zawiesiny należy lekko wstrząsnąć butelką w celu rozluźnienia proszku. Napełnić butelkę letnią, przegotowaną wodą do około 1/2 poziomu oznakowanego na butelce kreską, starannie wstrząsnąć i uzupełnić letnią, przegotowaną wodą do kreski na butelce i powtórnie wstrząsnąć. Odstawiać na 1 minutę w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Przygotowaną zawiesinę należy przechowywać w lodówce. Wstrząsnąć dokładnie przed każdym użyciem.   Ze względu na brak wystarczających danych, dzieciom od 3 do 12 roku życia można podawać lek wyłącznie po konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, należy lek odstawić.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.