×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Epiduo, żel, 15 g, tuba
Epiduo, żel, 15 g, tuba
36.99 zł

Epiduo, żel, 15 g, tuba

Epiduo, żel, 15 g, tuba
36.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
Icon
Potrzebujesz konsultacji lekarskiej? Umów wizytę online z lekarzem Telemedico
BEZPŁATNIE

Epiduo - Adapalenum, Benzoylis peroxydum - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek benzoilu adapalen

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwtrądzikowe

Wskazania do stosowania:

Miejscowe leczenie trądziku pospolitego z zaskórnikami, grudkami i krostkami.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość ustala lekarz. Zwykle preparat stosuje się raz na dobę, wieczorem na czystą i suchą skórę. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić na cały obszar skóry zajęty przez trądzik. Jeśli obsrwowowane działanie leku jest zbyt silne, wówczas można go stosować rzadziej np. co 2 dzień. Uwaga! Unikać kontaktu leku Epiduo z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W przypadku dostania się żelu do oka, należy przepłukać je natychmiast ciepłą wodą. Uwaga! W trakcie leczenia unikać nadmiernego narażenia na promieniowanie UV. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu lub jakakolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy stosujesz inne leki, szczególnie o działaniu przeciwtrądzikowym. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Często: sucha skóra, podrażnienie skóry, złuszczanie, zaczerwienienie i pieczenie. Niezbyt często: podrażnienie i oparzenie słoneczne. Podrażnienia skóry zwykle ustępują po około 2 tygodniach stosowania leku. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji