Epiduo, żel, 15 g, tuba
Epiduo, żel, 15 g, tuba
36.99 zł

Epiduo, żel, 15 g, tuba

Epiduo, żel, 15 g, tuba
36.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Epiduo - Adapalenum, Benzoylis peroxydum - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek benzoilu adapalen

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwtrądzikowe

Wskazania:

Miejscowe leczenie trądziku pospolitego z zaskórnikami, grudkami i krostkami.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość ustala lekarz. Zwykle preparat stosuje się raz na dobę, wieczorem na czystą i suchą skórę. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić na cały obszar skóry zajęty przez trądzik. Jeśli obsrwowowane działanie leku jest zbyt silne, wówczas można go stosować rzadziej np. co 2 dzień. Uwaga! Unikać kontaktu leku Epiduo z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W przypadku dostania się żelu do oka, należy przepłukać je natychmiast ciepłą wodą. Uwaga! W trakcie leczenia unikać nadmiernego narażenia na promieniowanie UV. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: sucha skóra, podrażnienie skóry, złuszczanie, zaczerwienienie i pieczenie. Niezbyt często: podrażnienie i oparzenie słoneczne. Podrażnienia skóry zwykle ustępują po około 2 tygodniach stosowania leku. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu lub jakakolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy stosujesz inne leki, szczególnie o działaniu przeciwtrądzikowym. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT