Ibum Grip ( Ibum Extra ), tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 10 szt
Ibum Grip ( Ibum Extra ), tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 10 szt
6.99 zł

Ibum Grip ( Ibum Extra ), tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 10 szt

Ibum Grip ( Ibum Extra ), tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
6.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak: niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, ból głowy, gorączka, bóle stawowo mięśniowe.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
substancje pomocnice: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, lak żółcieni pomarańczowej.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę.
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu ibuprofenu i pseudoefedryny. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, pochodną kwasu propionowego, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym. Działając na receptory adrenergiczne w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych obkurcza naczynia i w rezultacie zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, udrożnia nos i zatoki oboczne, zmniejsza ilość wydzieliny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, nadciśnienie, dławica piersiowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 12 rż.

Działania niepożądane

  • Ibuprofen może powodować: nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne, nadreaktywność układu oddechowego (w tym nasilenie lub napad astmy, skurcz oskrzeli, duszność), wysypkę skórną, świąd, pokrzywkę, plamicę, obrzęk naczynioruchowy, martwicę brodawek nerkowych, która może prowadzić do niewydolności nerek, zaburzenia czynności wątroby, ból i zawroty głowy, zaburzenia słuchu; rzadko mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, niestrawność, trombocytopenia; bardzo rzadko: choroba wrzodowa, krwawienia z przewodu pokarmowego, pęcherzowe zapalenie skóry (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy).
  • Pseudoefedryna może powodować: niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, krwawienia, wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardię, okresowe bóle, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność; rzadko: niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, omamy, trombocytopenię.

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT