Fosamax 70, 70 mg, tabletki, 4 szt
Fosamax 70, 70 mg, tabletki, 4 szt
73.49 zł

Fosamax 70, 70 mg, tabletki, 4 szt

Fosamax 70, 70 mg, tabletki, 4 szt
Ostatnia cena produktu
73.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Fosamax - Acidum alendronicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas alendronowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie:

przeciwdziała osteoporozie

Wskazania:

Leczenie osteoporozy pomenopauzalnej w celu zmniejszenia ryzyka złamań (złamania kości udowej i kręgosłupa - złamania kompresyjne kręgów). Leczenie osteoporozy w celu zapobiegania złamaniom u mężczyzn. Leczenie i zapobieganie osteoporozie wywołanej stosowaniem glikokortykosteroidów u kobiet w okresie pomenopauzalnym, nie stosujących hormonalnej terapii zastępczej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci. Preparat przyjmuje się rano, bezpośrednio po wstaniu i popija pełną szklanką przegotowanej wody, na co najmniej 30 min przed śniadaniem. Po połknięciu leku nie należy się kłaść do czasu pierwszego posiłku. W trakcie leczenia konieczna jest suplementacja wapnia (Należy jednak zachować przynajmniej 30-minutowy odstęp pomiędzy przyjęciem preparatów zawierających wapń a zażyciem leku). W trakcie leczenia nie spożywać kawy i soku pomarańczowego.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle brzucha, nudności, wymioty, podrażnienie błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego, zapalenie, owrzodzenia i nadżerki przełyku, rzadko owrzodzenie żołądka i dwunastnicy. Reakcje nadwrażliwości (m.in pokrzywka), wysypka skórna.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na alendronian lub pozostałe składniki preparatu. Gdy cierpisz na choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego, niemożność utrzymanie pozycji stojącej lub siedzącej przez minimum 30 minut, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie dwunastnicy lub chorobę wrzodową, schorzenia nerek. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT