Lakripos, żel do oczu, 10 g
12.49 zł

Lakripos, żel do oczu, 10 g

Lakripos, żel do oczu, 10 g
Ostatnia cena produktu
12.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Lakripos® Gel odświeża i łagodzi podrażnienia oczu, nawilża ich powierzchnię w przypadku uczucia suchości lub pieczenia.


 

Skład

LakripoS® Gel jest jałowym żelem do oczu, zawierającym Carbomer 980 - 2 mg/g, cetrymid, sorbitol, wodorotlenek sodu, wersenian sodu i wodę do wstrzykiwań.

Zawiera środek konserwujący: cetrymid

Działanie

Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, intensywna praca przed monitorem komputera są jedynie dwiema,ewentualnymi przyczynami suchości oczu. Powieki są rzadziej zamykane, łzy szybciej odparowują, powierzchnia oka jest niedostatecznie nawilżana. Oczy zaczynają swędzić, piec, męczą się, są zaczerwienione i podrażnione.

Lakripos® Gel jest krystalicznie przejrzystym żelem. Po zakropieniu i kilkakrotnym mrugnięciu powiekami, na powierzchni oka tworzy się równomierna i trwała warstwa chroniąca oko przed podrażnieniem i suchością.

Objawy są łagodzone natychmiast, przywracane jest odczucie świeżości oczu, utrzymujące się przez długi czas.

Wskazania

Suchość i pieczenie oczu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy zakrapiać preparat unikając kontaktu końcówki tubki z gałką oczną lub ze skórą.

Zdjąć nakrętkę ochronną, odchylić głowę do tyłu, odciągnąć dolną powiekę oka palcem wskazującym, trzymając drugą ręką tubkę w pozycji pionowej nad okiem podać jedną kroplę żelu do worka spojówkowego.

Następnie ostrożnie zamknąć powieki Należy zakrapiać żel do oka przez delikatne naciskanie tubki, nie powodując jej zginania lub zwijania.

Po użyciu żelu założyć nakrętkę ochronną na tubkę.

Dawkowanie preparatu Lakripos® Gel należy ustalić indywidualnie, odpowiednio do dolegliwości pacjenta i zaleceń okulisty.

Zazwyczaj wkrapla się do oka jedną kroplę Lakripos® Gel 3-5 razy dziennie.

W przypadku konieczności użycia innych preparatów okulistycznych w postaci kropli do oczu, należy odczekać około 15 minut przed nałożeniem Lakripos® Gel.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie należy stosować preparatu Lakripos® Gel równocześnie z innymi lekami okulistycznymi.
  • Nie stosować w przypadku uczulenia na cetrymid bądź, którykolwiek inny składnik preparatu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Przejściowa nieostrość widzenia może występować przez kilka minut po podaniu preparatu.

W tym czasie prosimy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów, obsługi maszyn lub wykonywania prac bez stabilnego oparcia dla stóp.

Uwagi

  • Lakripos® Gel należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C).
  • Przy przestrzeganiu powyższych zaleceń^ Lakripos® Gel może być stosowany przez cztery tygodnie po otwarciu tuby.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lakripos - zastosowanie i działanie

Skład:

carbomer 980

Postać:

żel do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające ochronne

Wskazania:

Niewystarczające nawilżenie powierzchni oka (gdy oczy swędzą, pieką, szybko się męczą, odczuwalna obecność "piasku" pod powiekami, przy dłuższym przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach lub intensywnej pracy przed komputerem).

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla 3-5 razy dziennie. Nie stosować na soczewki kontaktowe. Przed podaniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe, zakroplić preparat, po odczekaniu 15 minut można ponownie założyć soczewki. Preparat można używać przez 4 tygodnie od otwarcia tuby.

Możliwe skutki uboczne:

W bardzo rzadkich przypadkach reakcje nadwrażliwości (zaczerwienie lub pieczenie oczu). Przejściowa nieostrość widzenia może występować przez kilka minut po podaniu preparatu. W tym czasie należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów, obsługi maszyn lub wykonywania pracy bez stabilnego oparcia stóp.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składnik preparatu. Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Należy zachować co najmniej 15 minutową przerwę pomiędzy stosowaniem innych leków okulistycznych.