SuperOptic Regeneracja, krople do oczu,10 ml
24.99 zł

SuperOptic Regeneracja, krople do oczu,10 ml

SuperOptic Regeneracja, krople do oczu,10 ml
24.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

SuperOptic Regeneracja to jałowe krople do oczu, zawierające hialuronian sodu i deksopantenolf.

Bez środków konserwujących.

Skład

SuperOptic Regeneracja zawiera: hialuronian sodu 0,2%; deksopantenol 2%; cytrynian sodowy dwuwodny; kwas cytrynowy jednowodny; wodę wysokooczyszczoną.

Działanie

Hialuronian sodu jest solą sodową kwasu hialuronowego, który i jest naturalnym polisacharydem występującym w organizmie ludzkim.

Z kolei deksopantenol jest substancją zaliczaną do grupy witamin B wspomagającą właściwości hialuronianu sodu.

Składniki te nawilżają, odświeżają, wspomagają regenerację, chronią oraz pielęgnują powierzchnię oka. SuperOptic Regeneracja przynosi ulgę podrażnionym, suchym i zmęczonym oczom, przywracając naturalną równowagę nawilżenia oczu i przyczyniając się do utrzymania ich w dobrej kondycji. SuperOptic

Regeneracja zawiera hialuronian sodu - naturalną substancję, która tworzy równomierną, trwałą i długo utrzymującą się ochronną warstwę na . powierzchni oka. Warstwa ta nie ma ujemnego wpływu na widzenie.

Wskazania

SuperOptic Regeneracja nawilża, zabezpiecza oraz tworzy warstwę i ochronną na powierzchni oka, likwidując dyskomfort związany z:

  • mechanicznym podrażnieniem powierzchni oka występującym, np. w trakcie badań okulistycznych oraz podczas noszenia soczewek kontaktowych;
  • wpływem czynników środowiska zewnętrznego - klimatyzacji, zimnego, gorącego, suchego i powietrza, wiatru, zanieczyszczeń powietrza spowodowanych dymem papierosowym, a także przebywaniem w pomieszczeniach o dużym zapyleniu lub na słońcu;
  • przemęczeniem oczu wynikającym, np. z pracy przy monitorze komputerowym, mikroskopach, wielogodzinnego, prowadzenia samochodu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Ze względów higienicznych opakowanie wyrobu powinno być stosowane tylko przez jednego użytkownika.

Przed zakropieniem wyrobu SuperOptic Regeneracja należy dokładnie umyć ręce.

Przed pierwszym użyciem zdjąć zakrętkę, odwrócić butelkę dozownikiem do dołu, następnie delikatnie nacisnąć na ścianki butelki 1 aż do pojawienia się pierwszej kropli. Przed każdym użyciem zdjąć zakrętkę i zakroplić krople do oka (oczu). Zwykle stosuje się 1-2 krople 3 razy dziennie do worka spojówkowego każdego oka lub według zaleceń lekarza okulisty. Powoli zamknąć oczy, aby płyn mógł równomiernie pokryć całą powierzchnie oka (oczu). Zamknąć butelkę. Należy unikać dotykania końcówką kroplomierza powierzchni oka.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować wyrobu medycznego SuperOptic Regeneracja:

  • w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek ze składników wyrobu
  • w przypądku zakażenia oka (oczu)

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W odosobnionych przypadkach mogą pojawić się reakcje alergiczne, takie jak pieczenie, łzawienie oczu, które ustępują po odstawieniu wyrobu. Bezpośrednio po zakropieniu mogą wystąpić przemijające, krótkotrwałe zaburzenia widzenia.

Uwagi

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Po pierwszym otwarciu butelki, wyrób może być używany przez okres 90 dni.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Nie są znan nterakcje (oddziaływania) z innymi kroplami do oczu. Jeżeli istnieje konieczność jednoczesnego stosowania innych kropli lub maści do oczu, należy zachować co najmniej 15-minutowy odstęp pomiędzy ich podaniem. SuperOptic Regeneracja należy zastosować jako ostatni.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Po zakropieniu mogą wystąpić przemijające, krótkotrwałe zaburzenia widzenia. W przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do momentu ustąpienia zaburzeń.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT