Lescol, kapsułki, 20 mg, 28 szt
18.99 zł

Lescol, kapsułki, 20 mg, 28 szt

Lescol, kapsułki, 20 mg, 28 szt
Ostatnia cena produktu
18.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Lescol - Fluvastatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

fluwastatyna

Postać:

tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi przeciwmiażdżycowe

Wskazania:

Leczenie uzupełniające dietę w celu obniżenia zwiększonego stężenia cholesterolu i triglicerydów. Preparat jest również wskazany w celu spowolnienia rozwoju miażdżycy naczyń wieńcowych oraz w chorobie niedokrwiennej serca.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Doustnie. Preparat należy przyjmować wieczorem lub przed snem, niezależnie od posiłku, połykając w całości i popijając szklanką wody. Przed zastosowaniem preparatu oraz w trakcie leczenia pacjent powinien pozostawać na standardowej diecie zmniejszającej stężenie cholesterolu. Nie zaleca się stosowania leku u osób poniżej 18 roku życia. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy mogą wystąpić: niestrawność, nudności, bezsenność; rzadko zapalenie zatok, wzdęcia, bóle brzucha, ból głowy, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych we krwi, miopatia.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś nadwrażliwy na składniki preparatu. Gdy chorujesz na schorzenia wątroby, nerek. Gdy  przyjmujesz rifampicynę, warfarynę, leki wiążące kwasy żółciowe ( Fluwastatynę należy podawać co najmniej 4 h po podaniu leków wiążących kwasy żółciowe (np. cholestyramina)). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (Lek jest przeciwwskazany w ciąży, w okresie karmienia piersią).
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji