Produkt w kategoriach

Liść mącznicy, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Liść mącznicy, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

2.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Liść mącznicy - zioła do zaparzania.

Skład

100 % liści mącznicy (Uvae ursi folium)

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci odwaru.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1/2 łyżeczki produktu (ok. 1 g) zalać 1 filiżanką letniej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu przez okres 5 min, odstawić na 10 min., przecedzić i ostudzić. Świeży i ciepły odwar pić 1-2 razy dziennie.

Nie stosować przez czas dłuższy niż 7 dni.

Wskazania

Wspomagająco jako środek odkażający drogi moczowe.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na liść mącznicy.
  • Nie zaleca się stosowania u osób z chorobami nerek, zespołem jelita drażliwego.

Działania niepożądane

U chorych mających wrażliwy żołądek mogą wystąpić nudności i wymioty.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Mącznica lekarska - Arctostaphylos uva-ursi - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść mącznicy (Uvae-ursi folium)

Działanie lecznicze:

moczopędne przeciwbakteryjne ściągające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Mącznica lekarska / Arctostaphylos uva-ursi Encyklopedia ziół - Mącznica lekarska / Arctostaphylos uva-ursi Encyklopedia ziół - Mącznica lekarska / Arctostaphylos uva-ursi

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Zakażenia bakteryjne dróg moczowych, wspomagająco w przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego. Zalecana szczególnie dla osób źle znoszących leczenie antybiotykami, zwłaszcza dla młodzieży i osób starszych.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w stanach pooperacyjnych nerek i przewodu pokarmowego, zanikowym nieżycie błony śluzowej żołądka.

Możliwe skutki uboczne:

Stosowanie dużych ilości mącznicy lekarskiej przez dłuższy czas może powodować nudności, niedokrwistość, podrażnienie żołądka.

Ostrzeżenia:

Środki zakwaszające mocz osłabiają działanie preparatów mącznicy. Podczas stosowania przetworów z mącznicy należy jednocześnie podawać środki alkalizujące mocz ( z zachowaniem 2-godzinnego odstępu przed przyjęciem innych leków). Nie zaleca się długotrwałego podawania przetworów z samej mącznicy (najlepiej przyjmować ją w mieszankach ziołowych). W ciąży i okresie karmienia piersią nie stosować bez konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus