• Icon
Lanvis, tabletki, 40 mg, 25 szt
Lanvis, tabletki, 40 mg, 25 szt
741.88 zł
741.88 zł

Lanvis, tabletki, 40 mg, 25 szt

  • Icon
Lanvis, tabletki, 40 mg, 25 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
741.88 zł
741.88 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Lanvis - Tioguaninum - zastosowanie i działanie

Skład:

tioguanina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przeciwnowotworowe i immunomodulujące

Specjalności:

Onkologia kliniczna

Działanie:

przeciwnowotworowe

Wskazania:

Ostre białaczki, zwłaszcza ostra białaczka szpikowa i ostra białaczka limfoblastyczna. Lek stosowany także w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej. Przeważnie w skojarzeniu z innymi cytostatykami w odpowiednich programach chemioterapii.  

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Leczenie preparatem powinno się odbywać wyłącznie pod nadzorem lekarza doświadczonego w dziedzinie onkohematologii.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia hematologiczne, nudności, wymioty, zapalenie błon śluzowych przewodu pokarmowego i biegunki, martwica i pęknięcie jelit, zaburzenia funkcji wątroby, zakrzepica żył wątrobowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na tioguaninę lub pozostałe składniki preparatu, choroby  wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz busulfan, olsalazynę, mesalazynę lub sulfasalazynę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży jest dopuszczalne jedynie w sytuacji,gdy jego zastosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne. Kobiety przyjmujące preparat nie powinny karmić piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT