Na receptę

Dexilant, 60 mg, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde, 28 szt.

kapsułki

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

59,99 zł
Cena za szt.: 2,14 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
59,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 1070 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Producent

TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.
Prosta 68
Warszawa

Opis

Dexilant to lek stosowany w przypadku chorób żołądka i przełyku, którym towarzyszy m.in. zwiększona produkcja kwasu solnego w żołądku. Kapsułki zawierają dekslanzoprazol, który należy do tzw. inhibitorów pompy protonowej. Lek Dexilant jest stosowany w refluksie, refluksowym zapaleniu przełyku i w zgadze. Lek zmniejsza produkcję kwas solnego.

Skład

Substancja czynną tego leku jest dekslanzoprazol.

Każda kapsułka zawiera 60 mg dekslanzoprazolu.

Substancje pomocnicze: zawartość kapsułki: krzemionka koloidalna bezwodna; hydroksypropyloceluloza; hypromeloza; niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza; magnezu węglan ciężki; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30% (jednostki kwasu metakrylowego, jednostki etylu akrylanu, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80); kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1); kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2); makrogol 8000; polisorbat 80; sacharoza; sacharoza, ziarenka (sacharoza, skrobia kukurydziana); talk; tytanu dwutlenek (E 171); trietylu cytrynian.

Tusz do nadruku (szary nr 3K): żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E 132), wosk Carnauba, szelak wybielony, glicerolu mono-oleinian.

Alternatywny tusz do nadruku (SB-5015): żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E 132), silny roztwór amoniaku, szelak bielony, glikol propylenowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Dexilant 60 mg stosuje się doustnie. Kapsułki powinny być połykane w całości z odpowiednią ilością wody. Kapsułek Dexilantu nie należy gryźć, żuć ani ssać.

Dexilant stosuje się z posiłkiem lub bez posiłku. Może być stosowany w następującej grupie wiekowej: młodzież w wieku 12 lat i powyżej oraz u osób dorosłych.

W przypadku trudności związanych z połykaniem, zawartość kapsułki można wysypać na łyżeczkę i połączyć z musem jabłkowym/przecierem jabłkowym.

Działanie

Dexilant to lek z tzw. grupy IPP (inhibitory pompy protonowej), która działa poprzez zmniejszenie produkcji kwasu solnego w żołądku. Ograniczona ilość kwasu solnego może sprzyjać łatwiejszemu gojeniu się uszkodzeń błony śluzowej w obrębie przełyku oraz zmniejszają się dolegliwości związane m.in. z refluksem.

Wskazania

Lek Dexilant stosuje się w leczeniu dolegliwości przewodu pokarmowego jak: nadżerkowe refluksowe zapalenie przełyku (zapalenie przełyku związane z uszkodzeniem wyściółki) i zgagi; choroba refluksowa przełyku (GERD) z zarzucaniem kwasu solnego z żołądka, objawami zgagi.

Przeciwwskazania

Leku Dexilant nie stosuje się w przypadku uczulenia na substancję czynną lub substancje pomocnicze.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie leku należy przerwać jeśli wystąpiła reakcja alergiczna z wysypką, obrzękiem, trudnościami w oddychaniu, dusznością, splątaniem, bladością skóry, uciskiem w gardle.

Często występuje działania niepożądane: dolegliwości przewodu pokarmowego (zaparcia, mdłości, dyskomfort w jamie brzusznej), bóle brzucha, bóle głowy.

Niezbyt często występujące skutki uboczne: depresja, zawroty głowy, trudności z zasypianiem, kaszel, wymioty, zmiana smaku, zmiany ciśnienia, swędzenie.

Rzadko występujące działania niepożądane: drgawki, mrowienie, drętwienie, zaburzenia widzenia, zwroty głowy lub wirowanie.

Częstość nieznana: zmiana w ilości krwinek czerwonych, reakcje skórne, nieostre widzenie, omamy wzrokowe, wysypka z bólem stawów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku Dexilant i jego dawka zależy od schorzeń towarzyszących m.in. od zaburzonej czynności wątroby, problemów z żołądkiem, stosowania niektórych leków (np. innych leków z grupy IPP, digoksyny, glikokortykosteroidów).

Stosowanie tego leku może wiązać się z obniżonym wchłanianiem witaminy B12 i ryzykiem jej niedoboru.

Jeśli Dexilant jest stosowany długotrwale (przez okres dłuższy niż 1 rok), lekarz może zalecić badania w celu kontroli stanu zdrowia.

Stosowanie IPP może wiązać się z ryzykiem osteoporozy.

W substancjach pomocniczych można znaleźć sacharozę - w przypadku nietolerancji niektórych cukrów należy zasięgnąć porady lekarza czy lek ten może być stosowany.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Jest to istotne, ponieważ dekslanzoprazol może wpływać na działanie innych leków. Również niektóre leki mogą wpływać na działanie dekslanzoprazolu.

Dexilant może wchodzić w interakcje z: lekami przeciwwirusowymi stosowanymi przeciw wirusowi HIV, lekami przeciwgrzybiczymi jak ketokonazol, itrakonazol, digoksyną, fluwoksaminą, warfaryną, sukralfatem, dziurawcem (Hypericum perforatum), metotraksatem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony jest do stosowania u osób w wieku 12 lat i u dorosłych.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Wśród działań niepożądanych mogą pojawić się objawy mogące mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdu czy obsługiwania maszyn. Objawami tymi są m.in. zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zmęczenie. W przypadku wystąpienia tych objawów nie zaleca się prowadzenia auta. Należy ustalić reakcję indywidualną na lek.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij