×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 30 szt
Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 30 szt
24.99 zł

Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 30 szt

Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 30 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Revalid - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

metionina cynk żelazo miedź cystyna witamina B6 (pirydoksyna) witamina B1 (tiamina) drożdże piwne pantotenian wapnia kwas para-aminobenzoesowy wyciąg z prosa wyciąg z kiełków pszenicy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

uzupełnia niedobory witamin wzmacnia włosy i paznokcie

Wskazania do stosowania:

Wspomagająco w leczeniu stanów niedoboru aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi chorób włosów i paznokci.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka 3 razy na dobę przed lub podczas posiłku, z dostateczną ilością płynów, przez 3 miesiące. W razie konieczności można w pierwszym miesiącu kuracji zwiększyć dawkę do 2 kapsułek 3 razy na dobę, a następnie podawać 1 kapsułkę 3 razy na dobę. Nie należy stosować preparatu u niemowląt i małych dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy mazsz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz jednocześnie sulfonamidy (preparat może osłabiać ich skuteczność). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie należy go wówczas stosować.

Skutki uboczne:

Preparat w dawce 6 kapsułek na dobę może powodować biegunkę o nieznacznym nasileniu (wskazane zmniejszenie dawki dobowej do 3 kapsułek). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Opis

Kapsułki Revalid zawierają aminokwasy, witaminy i mikroelementy.


Skład

(1 kapsułka): DL-metionina 100 mg; L-cystyna 50 mg; wapnia D–pantotenian 50 mg; witamina B1 1,5 mg; witamina B6 10 mg; kwas p-aminobenzoesowy 20 mg; żelazo 2 mg; cynk 2,2 mg; miedź 0,5 mg; wyciąg z prosa 50 mg; wyciąg z kiełków pszenicy 50 mg; drożdże piwne 50 mg.

Dawkowanie

3 razy dziennie po 1 kapsułce z dostateczną ilością płynu, przed jedzeniem lub podczas posiłku.

Działanie

odbudowują płytkę rogową i wzmacniają strukturę włosów oraz paznokci. 

Wysoką efektywność działania kuracji Revalidem zapewnia zastosowanie unikalnego zestawu składników oraz występowanie oligoelementów (żelazo, miedź, cynk) w formie chelatów, dzięki czemu składniki preparatu dobrze się wchłaniają. Bardzo ważna jest też wysoka zawartość aminokwasów siarkowych: aż 100 mg DL-metioniny i 50 mg L-cystyny w jednej kapsułce Revalid.

Wskazania

stosowane jako preparat pomocniczy w leczeniu niedoborów aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi schorzeń włosów i paznokci.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

W przypadku przyjmowania leku pomiędzy dwoma posiłkami lub na czczo mogą wystąpić mdłości lub niewielki dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym (wartość kaloryczna 1 kapsułki wynosi 6,7 kJ /1,6 kcal). Informacja dla pacjentów chorych na celiakię: 1 kapsułka zawiera 1 mg glutenu.

Producent

EWOPHARMA
ul. Świętokrzyska 36/16
Warszawa
Cechy produktu