DHEA Eljot, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
50.99 zł

DHEA Eljot, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

DHEA Eljot, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
50.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Dehydroepiandrosteron, substancja czynna leku DHEA ELJOT, jest hormonem wytwarzanym w nadnerczach i wydzialanym do krwi.

Skład

Substancją czynną leku jest prasteron (dehydroepiandrosteron) 25 mg,

oraz substancje pomocnicze: wapnia wodorofosforan dwuwodny, sorbitol, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, makrogol 600, maltodekstryna.

Dawkowanie

1 tabletka raz na dobę doustnie, rano, podczas posiłku.

Działanie

Wytwarzanie jest największe w 25 roku życia a następnie stopniowo zmniejsza się wraz z wiekiem (do 20% wartości maksymalnej ok. 70 roku życia). W narządach i tkankach dehydroepiandrosteron ulega przemianom do hormonów płciowych: androgenów u mężczyzn, estrogenów u kobiet.

Stosowanie DHEA ELJOT ma na celu uzupełnianie niedoborów dehydroepiandrosteronu.
Ponieważ w procesie starzenia ilość wytwarzanego w organizmie dehydroepiandrosteronu zmniejsza się, podawanie dodatkowych ilości tego hormonu (uzupełnianie niedoborów) może korzystnie działać na niektóre schorzenia i objawy zależne od podeszłego wieku oraz poprawiać ogólne zadowolenie pacjenta z życia.
Dehydroepiandrosteron dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, ulega w organizmie przemianom do substancji wywierających działanie, a następnie jest wydalany w moczu głównie po przemianie w substancje nieaktywne

Wskazania

Uzupełnianie niedoborów dehydroepiandrosteronu.

Przeciwwskazania

Nie wolno stosować leku DHEA ELJOT:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na dehydroepiandrosteron lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli występuje rak sutka (piersi), jajnika i inne nowotwory estrogeno-zależne (których wzrost zależy od żeńskich hormonów płciowych),
 • jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby i nerek,
 • jeśli występuje przerost i rak gruczołu krokowego,
 • jeśli występuje rak sutka u mężczyzn i inne nowotwory.
 • Nie należy stosować DHEA ELJOT u osób w wieku poniżej 40 lat.
 • Nie stosować u osób uprawiających wyczynowo sport.
 • Nie należy stosować DHEA ELJOT u pacjentów w trakcie leczenia hormonalnego, np. u kobiet w trakcie hormonalnej terapii zastępczej lub u mężczyzn podczas leczenia testosteronem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują.

U kobiet działania niepożądane są wynikiem androgennego wpływu metabolitów hormonu. Działania te występują rzadko i rejestrowane są z reguły u kobiet przyjmujących wysokie dawki DHEA, ok. 50-200 mg/dobę, przez dłuższy okres. Mogą wówczas wystąpić nastęujące objawy:

Zaburzenia andykronologiczne:

 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie typu męskiego)

Zaburzenia skórki i tkanki podskórnej

 • trądzik, świąd skóry, wzrost potliwości
 • przetłuszczanie się skóry i włosow
 • nasilenie wypadania włosów na głowie

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania:

 • niekorzystne zmiany składu lipidów krwi

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi:

 • zaburzenia miesiączkowania

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować DHEA ELJOT u dzieci i młodzieży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

DHEA Eljot - Prasteronum - zastosowanie i działanie

Skład:

prasteron

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory prasteronu

Wskazania:

Uzupełnienie niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA) w organizmie. Andropauza u mężczyzn. Zmniejszenie sprawność fizycznej i psychicznej, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Pogorszenie nastroju, stany depresyjne, zaburzenia snu. Zaburzenia erekcji i spadek aktywności płciowej. Otyłość, zmniejszona wrażliwość tkanek na insulinę, zaburzenia układu krążenia, zmniejszenie odporności immunologicznej.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka raz na dobę doustnie, rano, podczas posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: nudności, wymioty, zwiększenie apetytu, zatrzymanie wody i soli w organizmie, zwiększenia stężenia wapnia we krwi, powiększenie gruczołu krokowego u mężczyzn, ginekomastia, zaburzenia miesiączkowania u kobiet, trądzik, nadmierne owłosienie, zmiany łojotokowe w skórze, łysienie kątowe typu męskiego, niskie brzmienie głosu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, raka sutka, jajnika lub inne nowotwory estrogenozależne, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przerost i raka gruczołu krokowego.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające hormony, leki przeciwdrgawkowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.