DHEA Eljot, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
46.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

DHEA Eljot, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

DHEA Eljot, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
46.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Dehydroepiandrosteron, substancja czynna leku DHEA ELJOT, jest hormonem wytwarzanym w nadnerczach i wydzialanym do krwi.

Skład

Substancją czynną leku jest prasteron (dehydroepiandrosteron) 25 mg,

oraz substancje pomocnicze: wapnia wodorofosforan dwuwodny, sorbitol, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, makrogol 600, maltodekstryna.

Dawkowanie

1 tabletka raz na dobę doustnie, rano, podczas posiłku.

Działanie

Wytwarzanie jest największe w 25 roku życia a następnie stopniowo zmniejsza się wraz z wiekiem (do 20% wartości maksymalnej ok. 70 roku życia). W narządach i tkankach dehydroepiandrosteron ulega przemianom do hormonów płciowych: androgenów u mężczyzn, estrogenów u kobiet.

Stosowanie DHEA ELJOT ma na celu uzupełnianie niedoborów dehydroepiandrosteronu.
Ponieważ w procesie starzenia ilość wytwarzanego w organizmie dehydroepiandrosteronu zmniejsza się, podawanie dodatkowych ilości tego hormonu (uzupełnianie niedoborów) może korzystnie działać na niektóre schorzenia i objawy zależne od podeszłego wieku oraz poprawiać ogólne zadowolenie pacjenta z życia.
Dehydroepiandrosteron dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, ulega w organizmie przemianom do substancji wywierających działanie, a następnie jest wydalany w moczu głównie po przemianie w substancje nieaktywne

Wskazania

Uzupełnianie niedoborów dehydroepiandrosteronu.

Przeciwwskazania

Nie wolno stosować leku DHEA ELJOT:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na dehydroepiandrosteron lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli występuje rak sutka (piersi), jajnika i inne nowotwory estrogeno-zależne (których wzrost zależy od żeńskich hormonów płciowych),
 • jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby i nerek,
 • jeśli występuje przerost i rak gruczołu krokowego,
 • jeśli występuje rak sutka u mężczyzn i inne nowotwory.
 • Nie należy stosować DHEA ELJOT u osób w wieku poniżej 40 lat.
 • Nie stosować u osób uprawiających wyczynowo sport.
 • Nie należy stosować DHEA ELJOT u pacjentów w trakcie leczenia hormonalnego, np. u kobiet w trakcie hormonalnej terapii zastępczej lub u mężczyzn podczas leczenia testosteronem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują.

U kobiet działania niepożądane są wynikiem androgennego wpływu metabolitów hormonu. Działania te występują rzadko i rejestrowane są z reguły u kobiet przyjmujących wysokie dawki DHEA, ok. 50-200 mg/dobę, przez dłuższy okres. Mogą wówczas wystąpić nastęujące objawy:

Zaburzenia andykronologiczne:

 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie typu męskiego)

Zaburzenia skórki i tkanki podskórnej

 • trądzik, świąd skóry, wzrost potliwości
 • przetłuszczanie się skóry i włosow
 • nasilenie wypadania włosów na głowie

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania:

 • niekorzystne zmiany składu lipidów krwi

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi:

 • zaburzenia miesiączkowania

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować DHEA ELJOT u dzieci i młodzieży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

DHEA Eljot - Prasteronum - zastosowanie i działanie

Skład:

prasteron

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory prasteronu

Wskazania:

Uzupełnienie niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA) w organizmie. Andropauza u mężczyzn. Zmniejszenie sprawność fizycznej i psychicznej, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Pogorszenie nastroju, stany depresyjne, zaburzenia snu. Zaburzenia erekcji i spadek aktywności płciowej. Otyłość, zmniejszona wrażliwość tkanek na insulinę, zaburzenia układu krążenia, zmniejszenie odporności immunologicznej.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka raz na dobę doustnie, rano, podczas posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: nudności, wymioty, zwiększenie apetytu, zatrzymanie wody i soli w organizmie, zwiększenia stężenia wapnia we krwi, powiększenie gruczołu krokowego u mężczyzn, ginekomastia, zaburzenia miesiączkowania u kobiet, trądzik, nadmierne owłosienie, zmiany łojotokowe w skórze, łysienie kątowe typu męskiego, niskie brzmienie głosu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, raka sutka, jajnika lub inne nowotwory estrogenozależne, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przerost i raka gruczołu krokowego.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające hormony, leki przeciwdrgawkowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY