LenVitol olej lniany, tłoczony na zimno, 250 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
16.92 zł
  • Producent:OLEOFARM
  • Typ preparatu:Suplement diety
  • Przechowywanie: Lodówka
  • Refundowany:Nie dotyczy
  • Encyklopedia: Lenvitol


Szczegółowy opis produktu

LenVitol olej lniany nieoczyszczony

Suplement diety

Skład

Olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy, nieoczyszczony.

2 łyżki stołowe

(30 ml - 27,6 g)

6 łyżek stołowych

(90 ml - 82,8 g)

Kwasy tł. jednonienasycone

(omega-9)

4,4 g 13,2 g

Kwasy tł. wielonienasycone

(omega-6, kwas linolowy)

5 g 15 g

Kwasy tł. wielonienasycone

(omega-3, kwas alfa-linolenowy)

15,5 g 46,5 g

Wskazania

Olej lniany polecany jest w celu uzupełnienia kwasów omega-3 w diecie

Dawkowanie

2 do 6 łyzek stołowych dziennie w trakcie posiłków. Z oleju lnianego można przyrządzać również pastę z chudym białym serem. W tym celu należy zmiksować olej lniany z 12,5 dkg chudego białego sera z dodatkiem chudego kefiru bądź jogurtu. Olej z serem należy miksować do momentu otrzymania konsystencji majonezu. Paste mozna podawać na słodko lub słono z dodatkiem warzyw, ziół lub owoców.

Uwagi:

Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno - nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może byc stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 837 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lenvitol - zastosowanie i działanie

Skład:

olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy, nieoczyszczony

Postać:

płyn

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w składniki zawarte w oleju lnianym. Stosowanie oleju korzystnie wpływa m.in. na poziom cholesterolu, ciśnienie krwi i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Można przyjmować od 2 do 6 łyżek stołowych oleju lnianego dziennie w trakcie posiłków. Uwaga! Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno - nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus