Debutir, kapsułki, 60 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
31.17 zł
  • Producent:POLFA LODZ
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Debutir zawiera sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrogranulatu o innowacyjnych właściwościach. Mikrogranulat umożliwia uwalnianie maślanu sodu wzdłuż całego przewodu pokarmowego ze szczególnym nasileniem w jelitach. Debutir odżywia komórki nabłonka jelit i pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy przewodu pokarmowego.


Skład

Maślan sodu oraz substancje dodatkowe: uwodorniony trójgliceryd pochodzenia roślinnego (nośnik), siarczan wapnia (substancja wypełniająca), węglan wapnia (substancja wypełniająca), żelatyna (otoczka kapsułki), E 171 (barwnik), E172 (barwnik).

Działanie

Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka przewodu pokarmowego. Zastosowanie nowoczesnej technologii mikrogranulek, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego zabezpiecza przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego i grubego. Zdecydowana większość mikrogranulek przechodzi z treścią pokarmową do jelita cienkiego i dalej do grubego, gdzie mikrogranulki uwalniane są kolejne ilości maślanu sodu. Skład mikrogranulki jest tak dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego.

Wskazania

Preparat Debutir jest przeznaczony do postępowania dietetycznego:

  • w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych,
  • w zaburzeniach flory jelitowej,
  • w chorobach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit (m.in. nieswoiste choroby zapalen jelit, biegunki różnego pochodzenia),
  • w zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego),
  • u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in. zapalenie jelita po radioterapii),
  • w zakażeniach jelit i stanach biegunkowych (m.in. po antybiotykoterapii).

Dawkowanie

Doustnie 1 kapsułka rano i wieczorem, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Zaleca się stosować preparat przez okres  co najmniej 3 miesięcy. Dwie kapsułki preparatu Debutir zawierają 1000mg mikrogranulatu maślanu sodu i trójglicerydy pochodzenia roślinnego, co odpowiada 300 mg maślanu sodu.

Działania niepożądane:

Przyjmowanie kapsułek Debutir może prowadzić do przyrostu masy ciała, co wynika z lepszego odżywienia komórek nabłonka i pobudzenia błony śluzowej jelit do wzrostu.

Uwagi:

Preparat należy  stosować pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Preparat powinien byc przechowywany w temperaturze poniżej 25 C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od wilgoci.
Preparat nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 983 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

1. Czy Debutir można jednocześnie przyjmować z Fisioflor?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 51

Szanowna Pani, Tak. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus