×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Bez śniadania zdrowiej?

Mówi się, że śniadanie do najważniejszy posiłek w ciągu dnia, jednak naukowcy postanowili zdementować plotki, jakoby niejedzenie śniadania miało przyczynić się do dolegliwości zdrowotnych.

Badacze z Uniwersytetu w Alabamie przeprowadzili test na grupie trzystu ochotników, których podzielono na trzy zespoły. Pierwszy miał nie jeść śniadania, drugi jadać je regularnie, a trzeci odżywiać się spontanicznie. Po czterech miesiącach ogłoszono wynik: żadna z grup nie przybrała, ani nie straciła na wadze.

Natomiast dr Betts z Uniwersytetu w Bath udowodnił w swoim doświadczeniu, że osoby jedzące, jak i niejedzące śniadań, równie często sięgają po przekąski oraz, że porcje obiadowe obu grup są równie duże.

Wśród ochotników zauważono ciekawą zależność. Mianowicie, osoby, które jadły mało lub wcale myślały o kolejnym posiłku później, niż osoby, które jadły śniadanie. Ci drudzy mieli chęć na jedzenie w krótkim odstępie czasu.

Jest to wyraźny sygnał, że jedzenie lub niejedzenie śniadania, może nie być determinantą wzrostu lub utraty wagi oraz mieć niewielki wpływ na metabolizm.


Podziel się: