×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Marzysz o pięknej skórze? Idź na siłownię!

Systematyczne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić jędrność ciała i wygląd cery. Dowiedz się jakie korzyści niosą ze sobą regularne treningi. Co się dzieje ze skórą, gdy ćwiczymy?

Poznaj zasady, których warto przestrzegać, by jak najlepiej dbać o skórę:

kontroluj wagę – zarówno gwałtowne tycie, jak i szybka utrata wagi negatywnie odbijają się na wyglądzie skóry. Gwałtowne odchudzanie zmniejsza sprężystość skóry, która zwłaszcza po 30-tym roku życia, wolniej się regeneruje. Mniej sprężysta skóra sprawia również, że zmarszczki są bardziej widoczne, co postarza wygląd.

  • ćwicz – dzięki aktywności fizycznej  skóra i mięśnie robią się elastyczne, poprawia się przemiana materii, a także obniża ciśnienie krwi. Ćwicz najlepiej trzy razy w tygodniu.

 

  • Warto skupić się na dużych grupach mięśni, plecach, klatce piersiowej i nogach. Postaw na ćwiczenia aerobowe, tj. ćwiczenia fitness, spinning, jazda na rolkach – dotleniają one organizm, spalają tkankę tłuszczową i kształtują ciało, dzięki czemu skóra stanie się bardziej napięta i sprężysta.

Regularne treningi zwiększają pojemność życiową płuc, oddychamy głębiej, a krew jest lepiej dotleniona, więcej tlenu i substancji odżywczych dociera wówczas do skóry. Systematyczne ćwiczenia zwiększają ponadto liczbę naczyń włosowatych w mięśniach. Zwiększony przepływ krwi przez tkanki powoduje również sprawniejsze usuwanie toksyn z organizmu.

Jeśli się odchudzasz, ruch pozwoli Ci uniknąć efektu jo-jo, który ma bardzo negatywny wpływ na wygląd skóry. Warto pamiętać, że jeśli regularnie ćwiczysz, to przez kolejne 48 godzin po zakończeniu wysiłku, Twoja przemiana materii będzie szybsza. Dzieje się tak na skutek działania hormonów, m.in. insuliny.

  • nawilżaj ciało - warto pamiętać, że po ćwiczeniach skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ podczas treningu następuje wzmożone wydzielanie potu, a skóra staje się wysuszona i odwodniona. Wówczas z pomocą przyjdą Ci kosmetyki pielęgnacyjne.

 

  •  pij dużo wody – jeśli chcesz poprawić kondycję skóry, postaw przede wszystkim na intensywne nawilżanie, także od środka.

Podziel się: