×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Poznajmy się!

Witam wszystkich czytelników Energii zdrowia. Na początku chciałbym się Państwu przedstawić. Nazywam się Artur Partyka, przez 21 lat byłem lekkoatletą - skoczkiem wzwyż.

W swojej długiej karierze udało mi się dwukrotnie stanąć na olimpijskim podium, czterokrotnie na podium mistrzostw Świata i trzykrotnie triumfować w mistrzostwach Europy. Skoczyłem wzwyż na wysokość 2 metrów 38 centymetrów, ale to niekoniecznie będzie miało znaczenie w naszych cotygodniowych spotkaniach .

Oczywiście, przez te lata, w sporcie wyczynowym zdobyłem duże doświadczenie, którym chciałbym się z Państwem podzielić. Pragnę by moje przesłanie było zrozumiałe zarówno dla osób uprawiających sport wyczynowo jak i rekreacyjnie, a także dla tych, którzy do tej pory nie mieli wiele wspólnego ze sportem.

Jednak szczególnie będzie mi zależało  na propagowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia, bo naprawdę warto! Ruch jest dla człowieka czymś naturalnym, ale często mamy go bardzo mało. Tryb życia zmusza nas często do przebywania w jednym miejscu przez wiele godzin . Wiem o tym z własnego doświadczenia - od dziesięciu lat jestem na sportowej emeryturze) .

Jeżeli ktoś z Państwa zechce, po moich wpisach, zainteresować się bliżej sportem rekreacyjnym uprawianym bardziej regularnie, sprawi mi to wielką radość.

Chętnie będę służył poradą jak się do tego zabrać.

A nie jest to takie proste….Oczywiście najważniejsze są chęci, ale trzeba też odpowiednio się do takiego wyzwania przygotować.

Najważniejsza jest aktywność ruchowa, obojętnie co będziemy uprawiać. Czy będą to gry zespołowe, bieganie, jazda na rowerze, turystyka piesza, tenis, badminton i wiele innych dyscyplin , liczy się ruch!! I do tego będę Państwa gorąco zachęcał.

Postaram się też podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą związaną ze wspomaganiem organizmu w tych jakże szybkich i wymagających od nas czasach. To również bardzo ważne.

Znajdzie się też trochę wspomnień z mojej kariery i ciekawostek które na pewno będą interesujące i przybliżą nieco atmosferę sportu wyczynowego. Trochę się tego nazbierało przez te ponad 20 lat i te opowieści z wysokości ponad 2.30 na pewno Państwa zainteresują.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do lektury!


Podziel się: