×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Zarząd Solidarności żąda zdymisjonowania nowego Ministra Zdrowia

„NSZZ” Solidarność wystosowało oficjalny wniosek do premier Ewy Kopacz o zdymisjonowanie Mariana Zembali, który trzy dni temu zastąpił Bartosza Arłukowicza na stanowisku Ministra Zdrowia. Ma to związek z środową rozmową Zembali na antenie TVN, gdzie oświadczył, że każdy kto podjąłby się strajku w Śląskim Centrum Chorób Serca, którym Minister zarządza, zostałby następnego dnia zwolniony.

Marian Zembala niedługo po objęciu stanowiska Ministra Zdrowia zapowiedział, że już w lipcu wyda rozporządzenie zapewniające pielęgniarkom 300 zł podwyżki. Same pielęgniarki domagają się podwyższenia pensji o 700 zł oraz systemu finansowania służby zdrowia. W przeciwnym razie zapowiadają przeprowadzenie strajku.

Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda określił wypowiedź Zembali jako podżegającą do łamania prawa i zastraszającą pracowników. Dodał też, że świadczy to o tym, że zmiany na stanowiskach ministerialnych, dokonane niedawno przez Ewę Kopacz, są tylko fasadowe. Jego wypowiedź jest odpowiedzią na brak reakcji ze strony zarówno Pani premier jak i prezydenta Komorowskiego. Duda ostrzega, że Minister Zdrowia swoją postawą może skłaniać innych przedsiębiorców do łamania prawa pracowników innych grup zawodowych.

Źródło:

onet.pl/ rynekzdrowia.pl


Podziel się: