×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Omegamed Kids Run czyli rywalizacja dla najmłodszych

Omegamed Kids Run jest jedną z imprez towarzyszących tegorocznego DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. W sobotę 18 kwietnia, na linii startu staną najmłodsi zawodnicy, którzy na krótszych dystansach powalczą o pamiątkowe medale.

Celem biegu Omegamed Kids Run jest przede wszystkim dobra zabawa młodych uczestników, jak również oczekujących na mecie rodziców i opiekunów.

- Wielu z tych młodych sportowców zdobędzie podczas tej imprezy swój pierwszy medal, który mamy nadzieję rozpali w nich chęć do sportu i rywalizacji, a tym samym zdrowego stylu życia. – mówi Gosia Pskit, koordynator Omegamed Kids Run.

Organizatorzy imprezy zaplanowali dwa oddzielne biegi dla dzieci i młodzieży:

  • Omegamed Kids Run Mini – przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, na dystansie o długości około 800 m.
  • Omegamed Kids Run Junior – przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat, na trasie o długości 1500 m. 

Zarówno Omegamed Kids Run Junior, jak również Omegamed Kids Run Mini odbędą się 18 kwietnia,  w przeddzień głównego maratonu. Pierwszy z wymienionych rozpocznie się o godzinie 12:00 pod budynkiem Aquaparku „Fala”, uczestnicy drugiego wystartują o godzinie 12:30 spod łódzkiej Atlas Areny.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy zawierający m.in. koszulkę, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, gadżety od sponsorów oraz pamiątkowe medale. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i puchary.

Więcej informacji o Omegamed Kids Run można znaleźć na oficjalnej stronie maratonu.

DOZ Maraton Łódzki z PZU odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r.


Podziel się: