×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Koniec z papierową dokumentacją w służbie zdrowia

Trwają prace nad projektem P1, którego celem jest wyeliminowanie kłopotliwej papierowej dokumentacji , a także oszczędność pieniędzy. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie.

Elektroniczna recepta, możliwość wystawienia i zrealizowania elektronicznego skierowania oraz Internetowe Konto Pacjenta to jedne z najważniejszych udogodnień, jakie przewiduje projekt P1, który stanie się standardem w polskiej służbie zdrowia wraz z dniem 1 stycznia 2015 roku.

Internetowe Konto Pacjenta ma stanowić bazę wszelkich informacji dotyczących współpracy pacjenta ze służbą zdrowia bez względu na to, czy leczy się on w placówkach publicznych czy prywatnych. Komunikacja elektroniczna ma wyeliminować takie problemy jak nieczytelna recepta, zgubienie lub zniszczenie skierowania bądź wyników badań.

Elektronizacja dokumentacji, jak również możliwość stałego wglądu w historię choroby mają przyczynić się do szybszego podejmowania decyzji o udaniu się do specjalisty, a co za tym idzie przyspieszyć proces diagnozowania choroby i podjęcia właściwego leczenia.

Lekarze będą mogli śledzić historię choroby danego pacjenta, jak również korzystać z szerszych statystyk, które system będzie gromadził.

Cena projektu P1 wynosi 712 mln zł, jednak w porównaniu z aktualnym budżetem Narodowego Funduszu Zdrowia (60 mld zł) jego koszt wydaje się znikomy.


Podziel się: