×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Jak walczyć z katarem u naszych najmłodszych pociech?

Zakatarzony malec nie ma łatwego życia. Gromadząca się wydzielina przeszkadza mu w oddychaniu i odbiera apetyt. Dlatego pamiętajmy, by podczas infekcji regularnie udrożniać nosek maluchowi. Idealnie sprawdzi się specjalny aspirator z miękką, delikatną końcówką.

W większości przypadków katar u najmłodszych ma podłoże wirusowe i jest jednym z głównych objawów przeziębienia. Na początku jest zwykle wodnisty, lecz wraz z rozwojem infekcji staje się coraz bardziej gęsty. Sam katar nie jest dla smyka niebezpieczny, jednak zaniedbany może się skończyć niewesoło. W przeciwieństwie do dorosłych niemowlęta i małe dzieci mają krótką i równocześnie szeroką trąbkę słuchową (Eustachiusza), w wyniku czego wirusy mogą bardzo szybko przedostać się do ucha i wywołać w nim ostry stan zapalny. Poza tym spływająca z noska wydzielina może podrażniać gardło, gromadzić się w oskrzelach i być przyczyną uporczywego kaszlu. Dlatego podczas infekcji bardzo ważne jest regularne oczyszczanie noska z zalegającej wydzieliny. Dzięki temu maluch będzie mógł swobodnie oddychać, a wirusy nie będą miały szans przedostać się dalej i siać większego spustoszenia.

SOLbaby ASPIRATOR 3w1 dla niemowląt od pierwszych dni życia oraz dzieci powstał z myślą o maluchach, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchać noska. Używając aspiratora, oczyścimy nosek pociechy w sposób całkowicie bezpieczny, poprzez delikatne odsysanie wydzieliny. Wyjątkowo miękka, wymienna końcówka Extra Soft (do jednorazowego użytku) dostosowuje się do otworu nosowego malucha i nie podrażnia noska. Zawiera także filtr pochłaniający, który zapewnia wyjątkową higienę podczas oczyszczania – zatrzymuje śluz i zapobiega przedostawaniu się go do wężyka i do ust rodzica. W zestawie, oprócz aspiratora, znajdziemy także roztwór wody morskiej SOLbaby WODA MORSKA, który zwiększa płynność śluzu i ułatwia jego usunięcie, 2 wymienne końcówki Extra Soft oraz praktyczne etui ułatwiające przechowywanie.

SOLbaby ASPIRATOR 3w1 przynosi maluszkowi ulgę nie tylko podczas przeziębienia, lecz także przy zapaleniu zatok oraz w innych schorzeniach, którym towarzyszy powstawanie wydzieliny.

Dla starszych dzieci, które ukończyły 2. rok życia, bardzo wygodnym rozwiązaniem są plastry nasączone olejkami eterycznymi SOLbaby AROMA. Tuż przed snem przyklej plaster na piżamkę dziecka na wysokości klatki piersiowej. Unikalna, kilkuwarstwowa budowa plastra zapewni powolne uwalnianie kojącego zapachu aż do 8 godzin. Dzięki temu katar już nie będzie dokuczał, a Twoja pociecha prześpi spokojnie całą noc.

Artykuł sponsorowany


Podziel się: