Aby ruch nie sprawiał bólu! - portal DOZ.pl
Aby ruch nie sprawiał bólu!
artykuł sponsorowany

Aby ruch nie sprawiał bólu!

Stawy stanowią najważniejszą część składową układu ruchu. Ze względu na pełnione funkcje oraz skomplikowaną budowę to one najczęściej ulegają uszkodzeniu, a choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą wśród chorób stawów. W chorobie tej dochodzi do ubytku i niszczenia chrząstek stawowych? To właśnie one, dzięki swym właściwościom mechanicznym, umożliwiają wykonywanie ruchów pokrywając ruchome względem siebie części stawów. Choroba zwyrodnieniowa może dotyczyć wszystkich stawów, jednak, w związku z pionową postawą ciała ludzkiego, najczęściej dotknięte są nią stawy najbardziej obciążone, czyli kręgosłupa, biodrowe i kolanowe.

Szacuje się, że w krajach europejskich cierpi na nią około jednej piątej wszystkich mieszkańców, a częstość jej występowania wyraźnie zwiększa się wraz z wiekiem. W Stanach Zjednoczonych choroba ta jest drugą po chorobie niedokrwiennej serca przyczyną niezdolności do pracy.

Następstwem choroby zwyrodnieniowej stawów są przewlekły ból, niepełnosprawność a czasami kalectwo. Jej rozwojowi sprzyjają przebyte zabiegi operacyjne, urazy, praca zawodowa w pozycji klęczącej i kucznej. Skutki zdrowotne i obciążenie finansowe związane z chorobami układu ruchu są poważne, dlatego tak istotna jest odpowiednia profilaktyka i właściwe leczenie.

Przeprowadzone badania naukowe wskazują na skuteczność glukozaminy we wspomaganiu leczenia zapalenia stawów. Pobudza ona odbudowę chrząstki stawowej, wpływając na sprawniejsze funkcjonowanie stawu, i wykazuje efekt przeciwzapalny. Przede wszystkim jednak ma ona długotrwałe działanie przeciwbólowe, a to właśnie ból jest głównym czynnikiem pogarszającym jakość życia chorych.
Zalecana dawka lecznicza to 1500 mg glukozaminy/ dzień (3 kapsułki Artresanu).

W ponad 20 próbach klinicznych obejmujących ok. 3 tys. pacjentów leczonych glukozaminą przez kilka tygodni, wykazano pozytywny efekt terapeutyczny, zarówno po zakończeniu podaniu leku, jak i po kilku miesiącach. Warto też podkreślić, że z przeprowadzonych badań wynika, iż stosowanie glukozaminy jest bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm.

Glukozamina zaliczana jest do "leków modyfikujących strukturę chrząstki stawowej i przebieg choroby" - "Ogólnie glukozamina wpływając na metabolizm chrząstki w różnych mechanizmach mogłaby zmniejszać stopień uszkodzenia, a więc działać modyfikująco (...). Ostatnio wykazano, że 3-letnie podawanie glukozaminy w osteoartrozie (chorobie zwyrodnieniowej stawów) kolan może zapobiegać zmianom strukturalnym w stawie i istotnie zmniejszać objawy. Stosowanie preparatów glukozaminy jest bezpieczne (...)." ("Leki współczesnej terapii w Polsce" 5/2001).
Preparat jest polecany:

  • w profilaktyce i wspomaganiu leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatyzmie, artretyzmie, nadwyrężeniach stawów
  • w osteoporozie
  • w leczeniu złamań, urazów stawów, ścięgien
  • dla sportowców
  • dla osób starszych

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij