×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

W Mońkach powstało Centrum Leczenia Bólu

Certyfikat „Szpitala bez bólu” otrzymał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach. Jest to pierwsza placówka w Podlaskiem, która zdobyła takie odznaczenie. Szpital od lat zajmuje się leczeniem przewlekłego bólu różnego pochodzenia.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach jest oddziałem diagnostyczno – zabiegowo – leczniczym. Znajduje się tam także Centralna Izba Przyjęć z poradnią leczenia bólu. Specjalizują się w leczeniu bólów przewlekłych oraz nowotworowych. Wykorzystują nie tylko metody farmakologiczne, ale także niefarmakologiczne takie jak neuromodulacja, przezskórna elektroneurosymulacja TENS, blokady obwodowe i centralne oraz termolezja, która polega na wykorzystaniu prądu wysokiej częstotliwości fal radiowych. Bóle przewlekłe, które leczą to między innymi bóle fantomowe, bóle pochodzące z nerwów czaszkowych czy nietypowe bóle twarzy. Można także zwrócić się o pomoc w leczeniu migreny oraz bólu narządów ruchu a także wielu innych.

Pierwsze piętro budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej to oddział chirurgii ogólnej, natomiast drugie piętro to dwie sale operacyjne oraz pododdział leczenia bólu. Szacowana wartość remontów, które przeprowadzano na oddziale to 12 milionów złotych. Placówkę zaopatrzono w kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne oraz takie przeznaczone do sal wybudzeniowych. Zamontowano także panele nadłóżkowe, lampy bezcieniowe, negatoskopy cyfrowe oraz automaty myjąco – dezynfekujące.

Aby placówka spełniała standardy nowoczesnych budynków użyteczności publicznej, zaopatrzono go w dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy a także wszelkie instalacje, które sprawiają, że obiekt spełnia wszystkie wymogi.

Źródło: Rynekzdrowia.pl


Podziel się: