W Mońkach powstało Centrum Leczenia Bólu
Kamila Augustyn

W Mońkach powstało Centrum Leczenia Bólu

Certyfikat „Szpitala bez bólu” otrzymał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach. Jest to pierwsza placówka w Podlaskiem, która zdobyła takie odznaczenie. Szpital od lat zajmuje się leczeniem przewlekłego bólu różnego pochodzenia.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach jest oddziałem diagnostyczno – zabiegowo – leczniczym. Znajduje się tam także Centralna Izba Przyjęć z poradnią leczenia bólu. Specjalizują się w leczeniu bólów przewlekłych oraz nowotworowych. Wykorzystują nie tylko metody farmakologiczne, ale także niefarmakologiczne takie jak neuromodulacja, przezskórna elektroneurosymulacja TENS, blokady obwodowe i centralne oraz termolezja, która polega na wykorzystaniu prądu wysokiej częstotliwości fal radiowych. Bóle przewlekłe, które leczą to między innymi bóle fantomowe, bóle pochodzące z nerwów czaszkowych czy nietypowe bóle twarzy. Można także zwrócić się o pomoc w leczeniu migreny oraz bólu narządów ruchu a także wielu innych.

Pierwsze piętro budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej to oddział chirurgii ogólnej, natomiast drugie piętro to dwie sale operacyjne oraz pododdział leczenia bólu. Szacowana wartość remontów, które przeprowadzano na oddziale to 12 milionów złotych. Placówkę zaopatrzono w kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne oraz takie przeznaczone do sal wybudzeniowych. Zamontowano także panele nadłóżkowe, lampy bezcieniowe, negatoskopy cyfrowe oraz automaty myjąco – dezynfekujące.

Aby placówka spełniała standardy nowoczesnych budynków użyteczności publicznej, zaopatrzono go w dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy a także wszelkie instalacje, które sprawiają, że obiekt spełnia wszystkie wymogi.

Źródło: Rynekzdrowia.pl

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij