×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Resort zdrowia przyczynił się do nielegalnego wywozu leków?

Interpretacje przepisów dokonane przez Ministerstwo Zdrowia ułatwiły wywóz leków za granicę, co jednoznacznie potwierdziło Biuro Analiz Sejmowych – informuje radio TOK FM.

To kolejne informacje z dziennikarskiego śledztwa radia, skupionego na ujawnianiu nieprawidłowości związanych z równoległym handlem lekami. Kilka tygodni temu dziennikarze ujawnili pisma świadczące o tym, że dyrektor i wicedyrektorzy departamentu leków resortu zdrowia wydawali decyzje, które pozwalały hurtownikom omijać narzuconą z góry 5-procentową marżę. W konsekwencji wywóz leków za granicę był zdecydowanie bardziej opłacalny niż handel nimi na terenie kraju.

W związku z ujawnieniem tych faktów, pisma trafiły do Biura Analiz Sejmowych, które nie ma wątpliwości, że przepisy dotyczące marży obejmują również sprzedaż leków za granicę.

Poseł PiS Tomasz Latos, który zabiegał o skierowanie sprawy do BAS, ma zamiar uzyskać od resortu wyjaśnienia i bierze pod uwagę skierowanie sprawy do prokuratury.

Przedstawiciele ministerstwa jak na razie nie odnieśli się do bieżących zarzutów, ale miesiąc temu wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki przekonywał, że zgodnie z opinią sporządzona na potrzeby resortu zdrowia, działania urzędników były legalne.

Źródło: Tokfm.pl


Podziel się: