×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Zmiany na stanowiskach w resorcie zdrowia

Zgodnie z informacjami „Rzeczpospolitej”, pracę w Ministerstwie Zdrowia straciło dwóch zastępców Bartosza Arłukowicza – Cezary Rzemek i Aleksander Sopliński. Z kolei do resortu w randze wiceministra trafić ma Beata Małecka-Libera, dotychczasowa wiceszefowa Sejmowej Komisji Zdrowia z ramienia PO.

Beata Małecka-Libera została nową pełnomocniczką rządu w randze sekretarza stanu i zgodnie z informacjami dziennika została oddelegowana do resortu zdrowia, żeby nadzorować pracę ministra Arłukowicza i z czasem zastąpić go na tym stanowisku. Informacje o powierzeniu jej funkcji wiceministra ds. zdrowia publicznego jak na razie nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale politycy PiS nie mają wątpliwości, że te posunięcia oznaczają koniec Bartosza Arłukowicza na stanowisku.

Beata Małecka-Libera jest posłanką Platformy Obywatelskiej od trzech kadencji i przez cały ten czas działa w Sejmowej Komisji Zdrowia, od dwóch kadencji jako jej wiceprzewodnicząca. Posłanka zajmuje również stanowisko przewodniczącej Podkomisji Stałej ds. Zdrowia Publicznego.

Nieznane są również powody zwolnienia dotychczasowych wiceministrów zdrowia – Cezarego Rzemka oraz Aleksandra Soplińskiego. Dymisje mieli otrzymać w zeszły czwartek. 39-letni Rzemek zaczynał pracę w resorcie w 2009 roku i był odpowiedzialny za wydatki. Z kolei 72-letni Aleksander Sopliński był związany z Ministerstwem Zdrowia od 2012 roku i odpowiadał za koordynację pracy Departamentu Matki i Dziecka, Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Departamentu Pielęgniarek i Położnych. Sopliński trafił do resortu z rekomendacji koalicyjnego PSL.

Jak na razie nie wiadomo, kto ma zastąpić zwolnionych wiceministrów. Rzecznik resortu Krzysztof Bąk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” twierdził, że nie ma żadnych informacji o odejściu Rzemka i Soplińskiego.

Źródło: Rzeczpospolita


Podziel się: