×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Jagody – naturalny suplement diety na odchudzanie

Jesteś zmęczona poszukiwaniem kolejnych, odchudzających suplementów diety? Wypróbuj jagody. Zdaniem naukowców, owoce te wpływają na zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych w organizmie.

Badacze dowiedli, że jagody przyspieszają rozpad komórek tłuszczowych, a także przeciwdziałają powstawaniu nowych, dzięki czemu mogą być skuteczne w walce z otyłością.

O dobroczynnym wpływie jagód na zdrowie wiemy już od dawna. Dzięki wysokiej zawartości polifenoli zapobiegają cukrzycy typu 2 i chorobom serca. Ostatnie badania pokazują, że polifenole wpływają również na zredukowanie liczby komórek tłuszczowych w organizmie.

Co więcej, polifenole roślinne mogą zapobiegać adipogenezie, czyli procesowi odkładania się tkanki tłuszczowej. Pierwsze eksperymenty zostały wykonane na tkankach myszy, dlatego należy wstrzymać się od przedwczesnych sądów. Dopiero badania z udziałem ludzi mogą potwierdzić skuteczność działania polifenoli.

Kierownik badań Shiwani Moghe z Texas Woman's University w USA twierdzi, że wyniki badań są obiecujące. Jednak kolejny etap, w którym badaniu zostaną poddani ludzie wykaże, czy istnieją jakiekolwiek skutki uboczne, i jaka dawka będzie skuteczna w walce z nadmierną masą ciała.


Podziel się: