Borówka amerykańska - naturalnie dopinguje mózg

Naukowcy dowiedli, że owoce borówki amerykańskiej chronią nas przed zmianami neurodegeneracyjnymi mózgu, pod tym względem nie dorównają im ani swojskie jagody, ani żadne inne owoce.

Naukowcy przeprowadzili badanie na myszach, w trakcie którego zaobserwowali dużo wyższą sprawność intelektualną u tej części z nich, której dieta zawierała nadzwyczaj dużą dawkę borówek niż u tej, której borówkami nie żywiono. Efekt ten utrzymywał się u starszych osobników.

Inne amerykańskie badania wykazały, że sprawniejsze funkcjonowanie pamięci krótkotrwałej i długotrwałej u ludzi starszych pod wpływem spożycia borówek można zaobserwować już po kilkunastu tygodniach.

Specjaliści twierdzą, że dzięki zawartości flawonoidów w borówkach, możliwe jest zwiększenie połączeń nerwowych w mózgu. Ze względu na obecność fito estrogenów chronią w pewnej mierze przed nowotworami hormonozależnymi.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus