×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Najgłośniejszy Maraton w Polsce - DOZ Maraton Łódź

W weekend 21-23 kwietnia łódzkimi ulicami przebiegną uczestnicy siódmej edycji DOZ Maratonu Łódź. Tegoroczna impreza promowana jest hasłem „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadba Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, który został dyrektorem artystycznym maratonu.

Ponad 42 kilometrowa trasa maratonu zostanie podzielona na 5 stref. Wychodząc naprzeciw różnorodnym zainteresowaniom muzycznym uczestników oraz kibiców, organizatorzy zaplanowali 26 punktów z muzyką graną na żywo. Na każdym z odcinków będzie można usłyszeć inny gatunek muzyczny. Na trasie zawodów zagrają zespoły, które zaprezentują muzykę klubową i disco, rock’n’rool, jazz i muzykę ludową, pop oraz muzykę świata. Formacje, które wystąpią zostały wybrane w drodze konkursu nad którego przebiegiem czuwał sam dyrektor artystyczny imprezy – Piotr Rogucki. Jest to dla niego ważne wydarzenie nie tylko z tego względu, że dołączył do zespołu DOZ Maratonu jako jego organizator, ale również dlatego, że 23 kwietnia pojawi się na starcie i pobiegnie wraz z innymi uczestnikami. 

Decyzję o starcie w DOZ Maratonie Łódź podjąłem już jakiś czas temu. W Łodzi się urodziłem, tutaj mieszkam i jestem z tym miastem bardzo mocno związany. Kiedy organizatorzy zgłosili się do mnie z propozycją współpracy byłem bardzo zaskoczony. Nie sądziłem, że z moim doświadczeniem aktorskim i muzycznym mogę jakoś pomóc w organizacji imprezy sportowej. Okazuje się, że nie tylko dołączam do zespołu organizacyjnego, ale swoją wiedzą i doświadczeniem mogę pomóc w rozwoju łódzkiej sceny muzycznej – powiedział  dyrektor artystyczny DOZ Maratonu Łódź, Piotr Rogucki.  

Na chwilę obecną na listach startowych widnieje już ponad 4.500 nazwisk. Zapisy na DOZ Maraton są nadal możliwe za pośrednictwem strony internetowej www.SlotMarket.pl

Dodatkowym dopingiem dla maratończyków będą z pewnością zorganizowane przy trasie DOZ Maratonu punkty kibicowania. Zostaną one utworzone przez młodzież szkolną oraz pracowników lokalnych firm. Podobnie jak w poprzednich edycjach biegu przeprowadzone zostaną konkursy „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na Maraton”. Dzięki tym inicjatywom obok punktów muzycznych,  na trasie maratonu pojawi się dodatkowo 26 stanowisk, na których kibice będą zagrzewać do walki uczestników biegu.

15 z nich zorganizowanych zostanie przez szkoły i inne placówki, wyłonione w konkursie „Mistrz Kibicowania”. W tym roku tematem przewodnim konkursu są kraje świata, stąd przy trasie znajdziemy akcenty kenijskie, brazylijskie, greckie, japońskie czy meksykańskie - mówi Karolina Adamus, koordynatorka akcji społecznych DOZ Maratonu Łódź. - Pozostałe 11 punktów wypełnią pracownicy firm, które coraz chętniej przyłączają się do kibicowania podczas naszego maratonu. Z roku na rok widzimy, jak wolontariat pracowniczy zyskuje na popularności  - dodaje.

W ramach trzydniowego wydarzenia, którego głównym punktem jest rywalizacja maratończyków, zaplanowano również kilka imprez towarzyszących. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem i nie czują się na siłach, aby pokonać trasę na dystansie maratońskim, mają szansę sprawdzić swoją kondycję w biegu na 10 kilometrów - Ibuprom Sport 10k Run. Organizatorzy pomyśleli również o sportowej rywalizacji najmłodszych. Pelavo Kids Run to bieg przygotowany z myślą o dzieciach. Współzawodnictwo przewidziane jest osobno dla dziewczyn oraz chłopców, którzy dodatkowo podzieleni zostali według kategorii wiekowych. W piątek oraz sobotę (21-22 kwietnia) na terenie łódzkiej Atlas Areny odbędą się targi Expo Run&Fun. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się o nowościach na rynku sprzętu i akcesoriów sportowych, odżywek i suplementów diety czy zdrowej żywności. Targi to również idealne miejsce dla osób, które poszukują informacji o innych wydarzeniach sportowych w interesującej ich dyscyplinie. Dodatkowo, jedną z części Expo Run&Fun zapełnią przedstawiciele fundacji  oraz akcji charytatywnych, którzy zachęcać będą do pomagania innym i odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych. Zarówno dla uczestników maratonu, kibiców jak i wszystkich zainteresowanych tematem zdrowego stylu życia wstęp na teren Expo jest bezpłatny.  

DOZ Maraton Łódź to impreza biegowa, która jako pierwsza w Polsce uzyskała pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics, a także jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Road Race Silver Label.

Żródło: http://www.lodzmaraton.pl


Podziel się: