×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Apteka konopna

Pierwsza w Polsce apteka konopna powstała w Katowicach, wywołując tym samym niemałe kontrowersje. Czym są coraz częściej pojawiające się na ulicach apteki konopne i czy można w nich dostać „coś spod lady”?

Na półkach aptek konopnych królują produkty spożywcze oraz dermokosmetyki na bazie legalnych konopi siewnych. Apteka w nazwie jest nieco myląca, ponieważ w jej ofercie nie ma lekarstw i nie można tam zrealizować recept. Produkty dostępne w tych sklepach wytwarzane są na bazie ekstraktów z roślin, a nie z oleju. Nie mają jednak w sobie substancji psychoaktywnych, czyli THC.

W produktach znajdujących się w aptekach konopnych jest kanabidiol, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Pomaga w chorobach m.in. układu kostnego czy dróg oddechowych.

Makaron z mąki konopnej charakteryzuje się ciekawym smakiem, a do tego ma wiele zdrowotnych właściwości.

Produkty na bazie konopi poleca się szczególnie osobom z silnymi bólami głowy, migreną, egzemą czy nawet atopowym zapaleniem skóry. Takie preparaty nie mają nic wspólnego z narkotykiem. Warto po nie sięgać. Ich długotrwałe stosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Podziel się: