Polki na podium piątej edycji DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU!

Piąta jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU dobiegła końca. Znamy nazwiska laureatów.

Kobiecym podium zawładnęły dwie Polki - Monika Stefanowicz, która wbiegła na metę z czasem 2:29:28 i Agnieszka Modrzejewska z rezultatem 2:30:55. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Tatiana Vernyhor z wynikiem 2:31:34.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kenijczyk Albert Kiplagat-Matebor, który przekroczył metę z wynikiem 2:11:49. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Tadesse Raya-Dereje docierając na metę zaledwie 8 sekund później. Trzecie miejsce należy do Etiopczyka Tona Gelgelo Outoya, który pokonał dystans w czasie 2:12:08.

Najlepszy wśród Polaków okazał się Yared Shegumo - zwycięzca ubiegłorocznej edycji maratonu w Łodzi. Nasz zawodnik dotarł na metę z rezultatem 2:12:14, zajmując tym samym czwarte miejsce.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.