×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Czy można się malować nosząc soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe przyszły z pomocą wszystkim osobom z wadą wzroku, które nie przepadały za noszeniem okularów. Wygodne, niewidoczne i nieodczuwalne podczas noszenia soczewki kontaktowe pokochały kobiety, ale czy aby na pewno mogą nosić makijaż mając je na sobie?

Złota reguła

Najważniejsza zasada, którą należy się kierować chcąc zakładać soczewki i jednocześnie mieć zrobiony makijaż, to sposób ich zakładania. Po pierwsze, soczewki trzeba założyć przed zrobieniem makijażu. Kiedy będą już wygodnie ułożone i niewyczuwalne, można zacząć się malować. Po powrocie do domu,ściągamy soczewki i dopiero potem możemy przystąpić do demakijażu. Makijaż – soczewki – soczewki – demakijaż - schemat jest prosty. Jeśli stosujesz krople do oczu, ich też użyj zanim zaczniesz nakładać makijaż. Zmywaj go zawsze przed pójściem spać. W nocy cień i tusz mogą się ukruszyć, przez przypadek dostać się do oczu i je niepotrzebnie podrażnić.

Jakich kosmetyków używać?

Podkład w okolicach oczu nanoś bardzo dokładnie i uważnie, żeby nie dostał się do oczu. Sypkie pudry i róże nakładaj wilgotnym aplikatorem. Tak samo jak sypkie cienie do powiek. Nie stosuj cieni w kremie, ponieważ mogą spłynąć do oka i je podrażnić. Unikaj także cieni z brokatem, który może dostać się pod soczewkę i uszkodzić rogówkę. Rozważ stosowanie eyelinerów i tuszy do rzęs w wersji wodoodpornej. Będziesz miała pewność, że przypadkowy kontakt z wodą nie spowoduje spłynięcia specyfiku wprost do oka. Zrezygnuj z wewnętrznego makijażu oka. Kredka w kontakcie z soczewką mogłaby ją przypadkowo uszkodzić, a jej okruszki mogą podrażnić oko. Potrzeba matką wynalazków, dlatego producenci oferują już kosmetyki specjalnie przystosowane do używania ich przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Niestety, w polskich drogeriach takie specyfiki są jeszcze ciężko dostępne. Jeśli nie zachęci cię oferta żadnego sklepu internetowego, możesz z powodzeniem sięgnąć po kosmetyki hipoalergiczne, jednak przy ich stosowaniu wciąż kieruj się powyższymi radami.

Kremy i balsamy

Podczas wakacji pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem, tych do twarzy także. Okolice oczu potraktuj jednak specjalnym kremem przeznaczonym dla oczu i dopiero potem nałóż właściwy krem na resztę twarzy. Zetrzyj resztki kremu z rzęs, aby nie spłynął przypadkowo do oka. Tak samo postępuj z kremami nawilżającymi. Płyn do demakijażu również powinien być delikatny dla twojej skóry. Nie stosuj tłustych mleczek ani mocnych toników z dodatkiem alkoholu. Najlepiej wybierz hipoalergiczne, testowane dermatologicznie delikatne płyny do demakijażu, które nie podrażnią oczu.

Makijaż i soczewki nie wykluczają się wzajemnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach i nie kupować przypadkowych kosmetyków, które niewłaściwie stosowane mogłyby podrażnić oczy lub zniszczyć soczewki.


Podziel się: