×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

5 pomysłów na wyjątkowy prezent na Dzień Mężczyzny

Dwa dni po 8 marca, czyli po popularnym i wpisanym na stałe w kalendarz i naszą tradycję Dniu Kobiet, następuje Dzień Mężczyzny. I co ciekawe zwykle jest on nieobchodzony. Święto zapomniane, ale może jednak warto w ten dzień podziękować mężczyźnie za starania w Dzień Kobiet i w ogóle za wszystkie starania (o ile się starał). Z drugiej strony, można też podejść do tego pragmatycznie. Związek to sztuka kompromisu i jeśli macie ochotę poświętować trochę więcej to w Dzień Mężczyzny, można podejść do świętowania typowo po męsku, z nastawieniem na niego. Trochę mniej uporządkowanie, bardziej energetycznie i spontanicznie. Choć na pewno nie każdy tak lubi, to dzisiaj przedstawimy kilka pomysłów na prezent dla faceta, a tekst będzie skierowany przede wszystkim do kobiet.

Ustaliliśmy już, że każdy czas jest dobry na odpoczynek, relaks i regenerację. Zarówno psychiczną jak i fizyczną. Warto więc ten czas wykorzystać na pielęgnację ciała i relaks, z drugiej strony można też zresetować ciało i dać mu dużą dawkę emocji i wycisku fizycznego. Pomysłów na prezent dla faceta nie ma wcale tak dużo, bo jest to lista skończona. Zwykle mężczyźni to minimaliści, cieszący się z małych, ale bardzo konkretnych rzeczy. Warto więc przed tym dniem zrobić dobry rekonesans. Ważne jest, aby wiedzieć co chcemy kupić czy przygotować. Wykorzystać można następujące pomysły.

Prezent sportowy

Jeśli twój partner lubi adrenalinę możesz zaopatrzyć się w bilet lub voucher na udział w wydarzeniach sportowych. Mecz piłkarski czy siatkarski na pewno ucieszą kibiców tych dyscyplin. W tych okresach odbywają się dwa z lepiej przygotowanych biegów wyczynowych: Runmaggedon oraz Bieg Rzeźnika. Można zgłosić swojego faceta na to wydarzenie i podziwiać jego minę po rozpakowaniu prezentu. Voucher na skok ze spadochronem, lot paralotnią, tor wyścigowy, lekcje jazdy konnej czy tenisa ziemnego to tylko kilka propozycji, które znaleźliśmy w naszej okolicy. Na pewno takich przykładów jest więcej.

Gadżet dla niego

Każdy facet chce być dobrze zbudowany i wysportowany. Ciekawymi prezentami będą akcesoria sportowe – inteligentny zegarek z pulsometrem, słuchawki Vinci oraz monitor snu na pewno zmotywują użytkownika do większego dbania o siebie. Do tego są to urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w użytku. Z tego też względu można podnieść samoocenę poprzez zwiększenie stanu posiadania ukochanego. Jest to jeden z najprostszych sposobów. Na pewno odpowiednio Wam za to podziękuje.

Wystrzel go ze strefy komfortu

Jeśli chcesz zarazić go nowym hobby polecam modelarstwo lub kurs tańca. Ostatnimi czasy bardzo popularną metodą spędzania wieczorów są gry planszowe. Tego typu prezent z pewnością przyniesie dużo korzyści nie tylko ze względu na fakt, że facet będzie miał się czym zająć, ale rozwinie wiele nowych umiejętności. W przypadku tańca chyba nie trzeba pokazywać oczywistych korzyści. W przypadku modelarstwa szkolona jest dokładność, umiejętności dekoratorskie i zdobnicze. W przypadku gier planszowych poprawie ulegają procesy myślowe. Do tego rozwijają one relacje, bo przecież najlepiej grać w gronie znajomych.

Klasyki z pomocą

Z klasyków pewnym prezentem będzie książka ulubionego autora, płyta ulubionego zespołu, zegarek, perfumy, akcesoria z lubianej firmy odzieżowej. Dodatkowo w przypadku niektórych rzeczy dużo dowiesz się o sobie i o nim.

Nie tak łatwo jest wybrać dobry zapach, dobrą książkę, czy chociażby dobrą koszulkę, która przypadnie do gustu. Zrób wszystko, aby pokazać zaangażowanie i pomysł.

Nie tylko dla niego

Jeśli Twój partner uwielbia podróże – zaskocz go wycieczką dla dwojga. W zależności od budżetu może to być wypad w polskie góry, aż po wycieczkę na drugi koniec świata. Kupujesz bilet i lecicie w nieznane. A jeśli nie chcesz nigdzie wyjeżdżać zorganizuj wieczór w nowej restauracji połączony z wyjściem do kina/teatru. Może być to też koncert lubianego zespołu czy stand-up. Dobrym rozwiązaniem jest też romantyczny wieczór we dwoje w zaciszu mieszkania. Możesz zaskoczyć go domowym obiadem i pysznym deserem (kto nie lubi deserów). Jeśli nie gotujesz na co dzień, będzie to dodatkowe zaskoczenie.

Uważam, że najlepszy prezent to taki, który zaskoczy. Facet w tym dniu na pewno go nie oczekuje, bo raczej nigdy tego święta nie obchodził. To nie musi być nic wielkiego czy drogiego. Wystarczy zrobić małą rzecz, aby dać drugiej osobie odczuć, że ją doceniamy. Może się powtórzę, ale za pieniądze można kupić wiele. Łóżko, lecz nie sen. Jedzenie, lecz nie apetyt. Leki, lecz nie zdrowie. Przyjemności, lecz nie radość. Tak samo jest z tym dniu, który może nie jest tak często obchodzony, ale na pewno dla mężczyzny będzie on wyjątkowy, jeśli Ty o to zadbasz. 


Podziel się: