Nasivin Kids (Soft 0,025%), 0,25 mg/ml, aerozol do nosa, 10 ml

oksymetazolina, aerozol, alergia, katar, zapalenie

20,59 zł
205,90 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Aerozol do nosa Nasivin Kids na zatkany nos, delikatny lek udrażniający, szybko odblokowuje nos, działa do 12h, dla dzieci w wieku 1-6 lat, 10 ml.
SZYBKA, DŁUGOTRWAŁA ULGA*:  Odblokowuje dziecięce nosy już w kilka minut od podania, jedna dawka pozwala na swobodne oddychanie do 12 godzin.

Aerozol do nosa Nasivin Kids na zatkany nos, delikatny lek udrażniający, szybko odblokowuje nos, działa do 12h, dla dzieci w wieku 1-6 lat, 10 ml.

AEROZOL DO NOSA DLA DZIECI: Nasivin Kids, łatwy do stosowania aerozol do nosa o delikatnej formule bez konserwantów, zapewnia szybką ulgę w przypadku zatkanego nosa lub kataru.

JAK STOSOWAĆ: Najpierw pomóż dziecku wydmuchać nos. Trzymając butelkę w pozycji pionowej, włóż końcówkę do otworu nosowego. Naciśnij pompkę energicznie jeden raz, a następnie poproś dziecko, aby wdychało mgiełkę. Wyjmij dyszę z otworu nosowego. Dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat: 1 rozpylenie do każdego otworu nosowego 2–3 razy na dobę, leczenie  Nasivin Kids nie powinno trwać dłużej niż 5-7 dni w przypadku ciągłego stosowania. Poręczna pompka dozująca dostarcza do nosa delikatną mgiełkę – wystarczy jedno rozpylenie i gotowe!

Aerozol do nosa Nasivin Kids na zatkany nos, lek udrażniający, dla dzieci w wieku 1-6 lat, 10 ml. Delikatna formuła Nasivin Kids bez konserwantów została opracowana specjalnie z myślą o dziecięcych noskach.

Aerozol do nosa Nasivin Kids zapewnia szybką ulgę w nieżycie nosa. DELIKATNY, BEZ KONSERWANTÓW: Lek bez konserwantów, 1 ml Nasivin Kids zawiera 0,25 mg chlorowodorku oksymetazoliny (substancji czynnej).

Produkty dla całej rodziny.

Nasivin to również produkty dla niemowląt i ich rodziców. Dzięki brakowi objawów zarówno dzieci, jak i dorośli są gotowi na więcej, mogą lepiej się uczyć i w pełni cieszyć się życiem.

Skrócona informacja o leku: Nasivin® Baby, Nasivin® Kids i Nasivin® Classic. 
Skład i postać farmaceutyczna: Nasivin® Baby krople do nosa, roztwór. 1 ml roztworu zawiera 0,1 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 kropla o objętości 28 μl zawiera 2,8 μg oksymeta­zoliny chlorowodorku. Nasivin® Kids aerozol do nosa, roztwór. 1 ml roztworu zawiera 0,25 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45 μl zawiera 11,25 μg oksym­etazoliny chlorowodorku. Nasivin® Classic aerozol do nosa, roztwór. 1 ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45 μl zawiera 22,5 μg oksymetazoliny chlorowodorku. Wskazania do stosowania: obrzęk błon śluzowych występu­jący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego. Podmiot odpowiedzialny: P&G Health Germany GmbH, Sulzbacher Str. 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy. Opracowano na podst. ChPL: Nasivin® Baby z dn. 18.06.2019 r., Nasivin® Kids i Nasivin® Classic z dn. 28.04.2022 r.
(MAT-PL-NASIVIN-22-000033)

*ChPL Nasivin Kids z dn. 28.04.2022 r.

MAT-PL-NASIVIN-23-000014

Pokaż wszystkie produkty NASIVIN

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Str. 40
65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy

Opis

Lek Nasivin Kids, którego substancją czynną jest oksymetazoliny chlorowodorek to aerozol do nosa dla osób dzieci w wieki 1-6 lat. Produkt zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, hamuje nadmierne wydzielanie oraz ułatwia swobodne oddychanie. 

Skład

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek (Oxymetazolini hydrochloridum)

1 ml zawiera 0,25 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka o objętości 45µl zawiera 11,25 µg substancji czynnej. 

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona.
Produkt nie zawiera substancji konserwujących. 

Dawkowanie

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek przeznaczony jest do podawania donosowego. Zalecana dawka dla dzieci pomiędzy 1, a 6 rokiem życia to 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 5 do 7 dni

Działanie

Lek Nasivin Kids zwęża naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej, hamuje nadmierne wydzielanie oraz ułatwia oddychanie. Ponadto powoduje otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych oraz odblokowuje trąbki słuchowe

Wskazania

Aerozol zalecany jest do stosowania w trakcie obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym lub alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, a także w zapaleniu zatok przynosowych, trąbki słuchowej i ucha środkowego.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do często występujących (mniej niż 1/10, więcej niż 1/100 pacjentów) działań niepożądanych należą: pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych.

Niezbyt często (mniej niż 1/100, więcej niż 1/1000 pacjentów) zgłaszano: objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu leku.

Rzadko (mniej niż 1/1000, więcej niż 1/10 000 pacjentów) odnotowuje się: ból głowy, bezsenność lub zmęczenie

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pacjenci leczeni inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO) i innymi lekami, które mogą zwiększać ciśnienie krwi, mający zwiększone ciśnienie śródgałkowe, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania, ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze), guz chromochłonny nadnerczy, zaburzenia metaboliczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca) powinni stosować lek wyłącznie po uprzednim dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.
Długotrwałe stosowanie leków zmniejszających obrzęk błony śluzowej nosa może prowadzić do osłabienia ich działania.
Nadużywanie leków stosowanych miejscowo do nosa może prowadzić do zaniku błony śluzowej i reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa.
Zużyć w ciągu 12 miesięcy od pierwszego otwarcia. 
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nasivin Kids może wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w depresji (inhibitorami MAO typu tranylcyprominy i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi) - może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nasivin Kids może wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w depresji (inhibitorami MAO typu tranylcyprominy i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi) - może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Nasivin Kids przeznaczony jest dla dzieci od 1 do 6 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas stosowania oksymetazoliny, zwłaszcza przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane, mogą wystąpić działania ogólnoustrojowe dotyczące układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. W takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu może być zaburzona.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij