×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Zrzuć brzuch, czyli jak pozbyć się mięśnia piwnego?

Zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie i zdrowiu? Dowiedz się jakie zmiany należy wprowadzić w życie, by odzyskać młodzieńczą sylwetkę.

Pozytywna informacja na początek - już niewielka modyfikacja diety i zwiększenie aktywności fizycznej, spowoduje zmniejszenie obwodu pasa, ponieważ „mięsień piwny” jest stosunkowo łatwy do zrzucenia.

Postaw na ćwiczenia aerobowe

Osoby, które chciałyby uzyskać bardziej smukłą sylwetkę powinny wykonywać przede wszystkim ćwiczenia aerobowe (tlenowe). Są one najskuteczniejsze w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Do najpopularniejszych ćwiczeń tlenowych należą:

  • tenists, squash

Trening taki bazuje na ćwiczeniach przyspieszających aktywność serca i oddech, co sprzyja wymianie tlenowej i dotlenieniu organizmu. Regularna aktywność wzmocni obciążone dotychczas serce i jednocześnie znacznie przyspieszy przemianę materii.

Więcej o tego typu ćwiczeniach przeczytasz w artykule - ABC treningu aerobowego

Chcesz spróbować czegoś nowego? Poznaj alternatywę dla ćwiczeń aerobowych – trening HIIT

Ćwicz co najmniej pół godziny

Chcąc na stałe pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu należy zwrócić uwagę na czas trwania treningu, który powinien wynosić co najmniej pół godziny.

Podczas wysiłku aerobowego spalaniu ulegają tłuszcze. Jednak w ciągu pierwszych 20 minut mięśnie spalają glikogen, dopiero po tym czasie organizm rozpoczyna spalanie zmagazynowanych tłuszczy.

Regularne ćwiczenia

Regularna aktywność fizyczna spowoduje spadek masy ciała, a także poprawę kondycji. Chcąc szczególnie poprawić wygląd brzucha nie należy jednak zapominać o ćwiczeniach wzmacniających tę partię ciała, czyli tzw. brzuszkach.

Więcej o ćwiczeniach brzucha przeczytasz w artykule - Najlepsze ćwiczenia na "sześciopak"
 


Podziel się: