Jak schudnąć przed sylwestrem?
Justyna Bielecka

Jak schudnąć przed sylwestrem?

Jeżeli w święta zdarzyło ci się zjeść troszkę za dużo, masz jeszcze kilka dni, żeby wrócić do formy i zmieścić się w sylwestrowej kreacji. Jak się ratować, jeżeli za bardzo sobie w święta pofolgowaliśmy?

Po pierwsze jak najszybciej trzeba wrócić do prawidłowych nawyków. Nie pozwól, by święta przeciągnęły się na cały kolejny tydzień. Jeżeli zostało po nich jeszcze sporo świątecznych potraw, porozdzielaj je między członków rodziny lub włóż do zamrażarki. W tym czasie nie zajadaj się już pierogami i ciastami. Nie trzymaj łakoci na wierzchu, żeby nie kusiły swym widokiem. Wróć do rytmu spożywania pięciu niewielkich posiłków, w regularnych odstępach.

  • Pij dużo wody, nie tylko żeby wypełnić żołądek. Regularne picie wody powoduje, że organizm przestaje ją magazynować, ponieważ czuje, że nie grozi mu jej brak.
  • Jedz błonnik. Po świętach w przewodzie pokarmowym może pozostać jeszcze sporo niestrawionych resztek jedzenia. Żeby usprawnić jego pracę, spożywaj produkty bogate w błonnik. Możesz również sporządzić wywar z siemienia lnianego, który wspomoże pracę żołądka i jelit.
  • Zadbaj o odpowiednią motywację. Powieś swoją kreację w widocznym miejscu, żeby codziennie pamiętać o wyznaczonym celu. Czasu jest mało, więc nie można sobie pozwalać na nawet najmniejsze odstępstwa od ustalonych zasad. Obok kreacji połóż strój do ćwiczeń, żeby móc jak najszybciej wskoczyć w dres.
  • Uderz w strategiczne punkty. Pozostało kilka dni, więc to nie czas, by zajmować się treningiem całego ciała. Skup się na najważniejszych rejonach. Po świętach najbardziej przydatne będą ćwiczenia mięśni brzucha, bo zapewne w tym miejscu kreacja może się nie dopinać. Pamiętaj, że mięśnie brzucha regenerują się bardzo szybko, więc można je ćwiczyć codziennie. Brzuszki zwiększają napięcie ćwiczonych mięśni, dzięki czemu usztywnia się naturalny „gorset mięśniowy”. Jest on znacznie lepszy od ciasnych, sznurowanych wynalazków, które jedynie mogą popsuć zabawę sylwestrową wpijając się niemiłosiernie w ciało. Na ćwiczenia brzucha poświęć przynajmniej 15 minut dziennie.
  • Potrenuj taneczne ruchy. Tańcząc, w ciągu godziny można spalić dodatkowe 300 kcal. W ten sposób nie tylko możesz zadbać o wygląd w kreacji, ale także o swój późniejszy sukces na parkiecie.
  • Ostatni dzień pozostaw na przygotowanie fryzury i makijażu. W żadnym wypadku nie stosuj w tym dniu głodówki, nawet, jeżeli sylwetka wciąż cię do końca nie satysfakcjonuje. Głodówka spowoduje, że wieczorem, zamiast doskonale bawić się na balu, odczujesz osłabienie i zmęczenie. Dodatkowo alkohol, który jest niemal nieodłączną częścią sylwestrowej zabawy, spożyty na czczo, szybko uderzy do głowy, a także może spowodować nieprzyjemne dolegliwości, nudności czy wymioty.
  • Przede wszystkim zabawa. Pamiętaj, że powitanie Nowego Roku ma być przede wszystkim zabawą. Dlatego nawet, jeżeli nie uda ci się uzyskać idealnych kształtów, tu i ówdzie będzie wystawać niewielka fałdka, nie jest to koniec świata, bowiem przed tobą zupełnie nowy, kolejny rok, i nadchodzące wraz z nim noworoczne postanowienia. Ewentualne niepowodzenia potraktuj jako motywację do dalszej pracy nad sobą w kolejnym roku. A tymczasem baw się i tańcz do białego rana!

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Zdrowe żywienie ucznia, czyli dieta pomocna w nauce

    Wrzesień jest miesiącem, kiedy dla ucznia wszystko zaczyna się od nowa. Nowe podręczniki, obowiązki, czasami nowe przedmioty i nauczyciele, zajęcia dodatkowe. Czy pamiętamy o wszystkich jego potrzebach, w tym żywieniowych? Dowiedz się więcej!

  • Peskatarianizm – na czym polega?

    Obecnie coraz więcej osób postanawia zmienić swój sposób żywienia, decydując się na przejście na wegetarianizm i wykluczenie mięsa z diety. Modelem żywieniowym bazującym na diecie wegetariańskiej jest peskatarianizm, który zakłada wykluczenie mięsa czerwonego i białego, ale pozostawienie w menu ryb oraz owoców morza. Jakie są zasady diety peskatariańskiej i dla kogo będzie ona dobrym wyborem?

  • Co zabrać ze sobą na wakacje?

    Wakacje to wyjątkowy czas, na który czekamy przez cały rok. Aby jednak nasz urlop przebiegł tak, jak sobie wymarzyliśmy, konieczne jest podjęcie odpowiednich przygotowań. Sprawdź filmowy poradnik DOZ.pl dotyczący najpotrzebniejszych rzeczy, które należy zabrać ze sobą w podróż, aby wypoczynek upłynął nam bezpiecznie i spokojnie.

  • Dieta kapuściana (prezydencka) – na czym polega? Czy działa?

    Stale rosnąca liczba osób z nadwagą i otyłością sprawia, że diety odchudzające cieszą się nadal dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Jednym ze skutecznych sposobów na szybką utratę masy ciała jest dieta kapuściana, zwana również dietą prezydencką. Pomimo że przynosi szybkie efekty, to nie jest zalecana przez wykwalifikowanych dietetyków i lekarzy.

  • Skurczowe bóle menstruacyjne: czym są i jak sobie z nimi radzić?

    Bóle menstruacyjne, czyli skurczowe bóle w trakcie okresu (miesiączki), to dolegliwość, której doświadczyła większość kobiet1. Bóle menstruacyjne mogą pojawić się już przed miesiączką i mogą mieć duże natężenie. Zazwyczaj występują w podbrzuszu, ale mogą też rozprzestrzeniać się na górną część ud, nogi i plecy2,3. Mogą im również towarzyszyć nudności, wymioty, wzdęcia i biegunka3. Wszystko to, w połączeniu z utratą krwi i bólem, może powodować naprawdę kiepskie samopoczucie.

  • Maślanka – właściwości zdrowotne i przeciwwskazania. Czy maślanka jest zdrowa?

    Mleko oraz przetwory mleczne to ważna grupa produktów w żywieniu zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Produkty te zawierają duże ilości dobrze przyswajalnego wapnia, pełnowartościowe białko, witaminy oraz składniki mineralne. Jednym z najważniejszych wyrobów przemysłu mleczarskiego jest maślanka. Na co jest dobra maślanka? Jakie ma właściwości oraz kto powinien unikać jej spożywania?

  • Czy proteinowa dieta Dukana działa? Fazy diety i skutki uboczne

    Dieta Dukana jest znana inaczej jako dieta proteinowa, białkowa oraz Protal (z jęz. fr. protéines alternatives). Pomysłodawcą tej słynnej diety jest były francuski dietetyk Pierre Dukan, który w 2013 roku otrzymał zakaz wykonywania zawodu lekarza na terenie Francji. Mimo to dieta Dukana zyskała w ostatnich latach miano jednej z najpopularniejszych diet odchudzających na całym świecie i stanowi model żywienia dla wielu osób.

  • Kiwi – właściwości odżywcze, wartości

    Kiwi jest niezwykle popularnym owocem, który nazywany bywa również chińskim agrestem. Owoce kiwi są jagodami, a ich miąższ jest soczysty, galaretowaty i zasobny w brązowe lub czarne nasiona. Kiwi zawiera wiele różnych składników bioaktywnych (m.in. witamin, składników mineralnych, karotenoidów i polifenoli), dzięki czemu wywiera pozytywny wpływ na organizm człowieka.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij