Błonnik dla dzieci od 12 miesiąca życia, proszek, 100 g

zaparcia

23,99 zł
23,99 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty TOPNATUR

Producent

TOPNATUR s. r. o.
K Teplinam 679, Czechy
Slusovice

Dystrybutor

Nook Hanna Kukawka -Walczak
Janczewo 121a
Santok

Opis

Błonnik dla dzieci od ukończenia 12. miesiąca życia

 • Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, z wysoką zawartością błonnika.
 • Błonnik dla dzieci jest sproszkowaną mieszanką błonnika z owsa, inuliny i żywych kultur bakterii probiotycznych. Nie ma smaku i zapachu, dzięki czemu można dodawać go do wody, napojów oraz płynnych i półpłynnych potraw, np. zup i jogurtów. Produkt jest łagodny, nie powoduje podrażnień jelit, wzdęć i nie zwiększa znacznie swojej objętości po wymieszaniu z płynami. Jest niezastąpiony w diecie dzieci cierpiących na zaparcia, w tym zaparcia nawykowe. Warto stosować go także w czasie kuracji antybiotykami.
 • Bardzo ważne jest, aby podczas stosowania Błonnika dla dzieci podawać dziecku odpowiednią ilość płynów!

Skład

Błonnik owsiany (22% beta glukan z owsa), inulina (prebiotyk), guma arabska, guma ksantanowa, guma guarowa, żywe kultury bakterii: Bifidobacterium breve, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus delbruckii susp. bulgaricus, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus.

Wartość odżywcza w 5 g w 100 g
Wartość energetyczna 45 kJ (11 kcal) 904 kJ (222 kcal)
Błonnik 3,6 g 72 g
Beta glukan z owsa 0,32 g 6,6 g
Inulina 1,4 g 28 g
Białka 0,35 g 7 g
Sacharydy 0,45 g 9 g
Tłuszcze 0,075 g 1,5 %
w tym nasycone 0,01 g 0,2 g
Sód 0,02 g 0,4 g
Żywe kultury bakterii* 150 milionów 3 miliardy
*ubytek w ciągu miesiąca 1-2%

Produkt wyprodukowany ze składników niemodyfikowanych genetycznie.
Zawiera śladowe ilości produktów sojowych i mlecznych.
Nie zawiera fitatów utrudniających wchłanianie wapnia.

Może być stosowany przez osoby nietolerujące laktozy.

Masa netto

100 g (dopuszczalna różnica wagi 5%)

Właściwości

Środek spożywczy Błonnik dla dzieci to sproszkowana, dehydratowana mieszanka bogata w błonnik i zawierająca żywe kultury bakterii.

 • Zastosowany rozpuszczalny błonnik z owsa (w tym cenny beta glukan) poprawia szybkość pasażu jelitowego. Jest bardzo łagodny dla jelit, nie powoduje podrażnień ani wzdęć. Pomimo swej naturalnej lepkości, błonnik nieznacznie tylko może zwiększać swą objętość po wymieszaniu z wodą, co ułatwia jego podawanie.
 • Inulina jest naturalnym błonnikiem i prebiotykiem występującym w wielu warzywach, np. korzeniu cykorii. Stanowi pożywkę dla korzystnych szczepów bakterii jelitowych.
 • Żywe kultury bakterii stanowią element prawidłowej mikroflory jelitowej. Preparat zawiera 7 różnych szczepów, w tym z grupy bakterii probiotycznych Lactobacillus i Bifidobacterium.

Przeznaczenie

Błonnik dla dzieci jest przeznaczony dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Jego przyjmowanie jest zalecane w przypadku zaparć i zaparć nawykowych, a także w czasie kuracji antybiotykowej.

Sposób użycia

 • Błonnik dla dzieci można podawać o każdej porze dnia. Wskazane jest podawanie około 20 minut przed posiłkiem. Przed podaniem należy upewnić się, czy proszek jest dobrze rozmieszany.
 • Podczas kuracji antybiotykowej podawać na jedną godzinę przed lub 3 godziny po przyjęciu antybiotyku.
 • Do opakowania dołączono miarkę (1 miarka = 5 g proszku).
 • Dzieci od ukończenia 12. miesiąca życia: 5 g (1 miarka) 1-2 razy dziennie; 1 miarkę rozpuścić w 100 ml płynu i podać dziecku.
 • W celu uzupełnienia płynów, dzieciom od 12. miesiąca życia po przyjęciu zaleconej jednorazowej dawki należy podać dodatkowo 100 ml wody lub soku owocowego. Uzupełnienie płynów jest istotną częścią dawkowania!
 • Błonnik dla dzieci można również podawać w mleku, zupach warzywnych, jogurcie, kaszkach w objętości nie mniejszej niż zalecana. Temperatura płynów nie powinna przekraczać 37oC, aby zachować żywe kultury bakterii.
 • W zaleconym dawkowaniu, Błonnik dla dzieci można podawać codziennie. W przypadku przewlekłych zaparć zaleca się systematyczne podawanie nie krótsze niż 4-6 tygodni.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
 • Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
 • Nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Preparat należy przechowywać w suchym miejscu. Po każdym otwarciu szczelnie zamykać opakowanie.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Badanie poziomu cholesterolu HDL jest jednym z głównych oznaczeń zlecanych osobom, u których ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych jest wysokie. Pacjenci chorujący na cukrzycę, po przebytym zawale serca, palacze oraz kobiety przyjmujące hormonalną terapię antykoncepcyjną, beta-blokery lub retinoidy powinni częściej oznaczać poziom dobrego cholesterolu i jego stosunek do LDL. Badaniami dodatkowymi, które zaleca się wykonać przy oznaczeniu HDL, są stężenia cholesterolu całkowitego, LDL i trójglicerydów. Jak należy się przygotować do oznaczenia poziomu HDL? Ile kosztuje badanie? Czy może być refundowane? Czy aby zbadać poziom cholesterolu HDL, trzeba być na czczo? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 • Błonnik pokarmowy, zwany włóknem pokarmowym, to grupa substancji, która odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu pokarmowego człowieka. Wyróżnia się dwie frakcje błonnika pokarmowego: rozpuszczalną i nierozpuszczalną w wodzie. Każda wywiera określony wpływ na organizm. W jakich produktach można znaleźć błonnik pokarmowy i jakie są jego właściwości?

 • Krwawienie z odbytu jest najczęściej objawem schorzeń, takich jak hemoroidy, szczeliny odbytu, nieswoiste zapalenie jelit, wrzody i rak jelita grubego. Zwykle krwawienie z odbytu można zauważyć na papierze toaletowym, w wodzie w muszli klozetowej lub w stolcu. Ważne jest, aby w momencie zauważenia problemu skontaktować się z lekarzem, ponieważ może to być oznaką poważnej choroby, która rozwija się w organizmie.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij