Apap migrena, 250 mg + 250 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

kofeina, kwas acetylosalicylowy, paracetamol, tabletka, ból, migrena

13.49 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa

Producent

US PHARMACIA WROCLAW
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

APAP migrena to trójskładnikowy lek, który zawiera paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kwas acetylosalicylowy również wykazuje takie działanie z tym, że dodatkowo ma właściwości przeciwzapalnie. Kofeina zawarta w leku ma za zadanie delikatnie pobudzić oraz wzmocnić działanie przeciwbólowe pozostałych substancji czynnych. 

APAP migrena stosuje sie u dorosłych do doraźnego leczenia bólów głowy, w  tym migren. 

Skład

Substancje czynne: paracetamol, kwas acetylosalicylowy, kofeina.

1 tabletka powlekana zawiera: 250 mg paracetamolu, 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 65 mg kofeiny. 

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, kwas stearynowy 50; Otoczka: Forcoat White W010 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy), wosk Carnauba.

Dawkowanie

Lek APAP migrena należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (łącznie 1500 mg kwasu acetylosalicylowego, 1500 mg paracetamolu i 390 mg kofeiny). 

Ból głowy: stosuje się 1 tabletkę, którą należy popić szklanką wody. Jeśli występuje taka konieczność, to kolejną dawkę można przyjąć po 4-6 godzinach. Jeśli ból jest wyjątkowo silny, można stosować 2 tabletki zamiast jednej. W leczeniu bólu głowy nie można leku stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji lekarskiej.

Migrena: stosuje się dwie tabletki, które należy popić szklanką wody. Kolejną dawkę można przyjąć po 4-6 godzinach ( w razie potrzeby). Nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji lekarskiej. 

Przewlekłe stosowanie leku może być niekorzystne dla zdrowia. Nie stosować leku u osób poniżej 18 roku życia.
Dalsze wskazówki odnośnie dawkowania znajdują się w ulotce APAP migrena. 

Działanie

W APAP migrena znajdziemy połączenie trzech substancji: paracetamolu (przeciwbólowo, przeciwgorączkowo), kwas acetylosalicylowy (przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie, hamuje agregacje płytek krwi) i kofeiny (pobudzająco, wzmacnia działanie przeciwbólowe pozostał substancji czynnych). Jest to lek złożony, którego składniki zostały dobrane tak aby zwiększyć skuteczność działania przeciwbólowego. 

Wskazania

APAP migrena stosowany jest doraźnie u dorosłych do leczenia bólu głowy oraz migren (często towarzyszy im nadwrażliwość na światło, dźwięki, nudności, uniemożliwienie normalnego funkcjonowania) z aurą i bez aury. 

Przeciwwskazania

APAPu migrena nie powinno się stosować jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek ze składników leku. Także jeśli stwierdzono wcześniej reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe (NLPZ np. kwas acetylosalicylowy i salicylany, diklofenak, ibuprofen). 

Leku nie powinno się również stosować u pacjentów z owrzodzeniem żołądka, jelit, lub jeżeli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego, jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce (objawy krwawienia lub perforacji żołądkowo-jelitowych), w przypadku hemofilii lub występowania innych chorób krwi,  w ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek, podczas przyjmowania ponad 15 mg metotreksatu tygodniowo oraz w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, APAP migrena może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Poniżej znajduje się część zarejestrowanych skutków ubocznych leku APAP migrena. Pełna lista dostępna jest w ulotce dołączonej do leku. 

Skutki uboczne APAP migrena
Często (występują u 1 na 10 pacjentów) Nerwowość, zawroty głowy; Nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej.
Niezbyt często (występują u 1 na 100 pacjentów) Bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy; Szum w uszach; Uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty; Zmęczenie, uczucie zaniepokojenia; Przyspieszone bicie serca.
Rzadko (występują u 1 na 1000 pacjentów) Ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny; Zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku; Niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia; Zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja; Uczucie bólu w okolicy czoła i policzków; Ból oczu, zaburzenia widzenia; Uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach); Krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar; Wzdęcia, odbijanie się; Nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry; Sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, skurcze mięśni; Osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

APAP migrena zawiera paracetamol, który w zbyt dużych dawkach może spowodować poważne uszkodzenie wątroby oraz kwas acetylosalicylowy, który może powodować i nasilać krwawienie. W przypadku wystąpienia nietypowego krwawienia należy poinformować o tym lekarza.  Nie należy przyjmować innych leków zawierających te składniki. 

Zbyt częste stosowanie leku (przez 10 dni lub dłużej w miesiącu) może spowodować nasilenie bólu głowy.
Lek zawiera 0,24 mg glikolu propylenowego oraz 0,05 mg kwasu benzoesowego w jednej tabletce. Kwas benzoesowy może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki (zażółcenie skóry i oczu) u noworodków (do 4 tygodnia życia).

Należy skonsultować się z lekarzem zanim zastosuje się lek, jeśli:

  • u pacjenta wcześniej nie zdiagnozowano migreny, gdyż w takim przypadku przed zastosowaniem leku należy wykluczyć inne potencjalnie poważne dolegliwości związane z mózgiem lub układem nerwowym.
  • migrena jest tak ciężka, że konieczne jest położenie się do łóżka, lub z powodu bólu różniącego się od migren występujących zwykle, lub jeśli bólom migrenowym towarzyszą wymioty.
  • występują bóle głowy po urazie lub spowodowane urazem głowy, przemęczeniem, kaszlem lub pochyloną pozycją.
  • bóle głowy występują przewlekle (15 lub więcej dni w miesiącu przez dłużej niż 3 miesiące) lub jeśli bóle głowy wystąpiły po raz pierwszy po 50 roku życia.
  • pacjent ma problemy z wątrobą lub nerkami, niedowagę, jest niedożywiony lub jeśli pacjent regularnie pije alkohol. Może być konieczne całkowite zaprzestanie stosowania leku lub ograniczenie ilości przyjmowanego paracetamolu.
  • pacjent ma ciężką infekcję, jest poważnie niedożywiony, ma dużą niedowagę lub przewlekle nadużywa alkoholu, ponieważ może to zwiększyć ryzyko kwasicy metabolicznej. 
  • występuje dziedziczny niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, który ma wpływ na czerwone krwinki. W wyniku tego, po spożyciu pewnego rodzaju żywności i zażyciu innych leków przeciwzapalnych (w tym kwasu acetylosalicylowego) może rozwinąć się niedokrwistość, żółtaczka, może dojść do powiększenia śledziony lub wystąpienia innych chorób.
  • kiedykolwiek wystąpiły schorzenia układu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego lub czarne stolce. Jeśli u pacjenta w przeszłości występowało uczucie dyskomfortu w żołądku lub zgaga po zażyciu leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych.
  • występują zaburzenia krwawienia lub nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych inne niż krwawienia miesięczne (np. nienaturalnie obfite i przedłużone krwawienia miesięczne).
  • pacjent przeszedł niedawno zabieg chirurgiczny (także drobny jak np. chirurgiczny zabieg dentystyczny) albo w ciągu kolejnych 7 dni podda się zabiegowi chirurgicznemu.
  • występuje astma oskrzelowa, katar sienny, polipy w nosie, przewlekła obturacyjna choroba płuc lub występują objawy wskazujące na alergię (reakcje skórne, swędzenie, pokrzywka).
  • występuje skaza moczanowa, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności nerek lub wątroby.
  • występują problemy z nadużywaniem alkoholu.
  • pacjent stosuje obecnie inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy lub paracetamol, albo zażywa inne leki, ponieważ część leków może oddziaływać ze składnikami leku APAP migrena i powodować działania niepożądane.
  • występuje ryzyko odwodnienia (np. z powodu wymiotów, biegunki, przed lub po poważnej operacji).

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent zażywa lub ostatnio zażywał jakiekolwiek inne leki, w tym wydawane bez przepisu lekarza.

Szczególnie należy poinformować lekarza, w przypadku przyjmowania któregokolwiek z poniższych leków:

  • inne leki zawierające paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe;
  • leki przeciwzakrzepowe („leki rozrzedzające krew"), takie jak doustne środki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna), heparyna, leki trombolityczne (np. streptokinaza), lub inne leki przeciwpłytkowe (np. tyklopidyna, kloprodogrel, cylostazol);
  • kortykosteroidy (stosowane w leczeniu zapaleń);
  • barbiturany i benzodiazepiny (leczenie stanów lękowych i bezsenności);
  • lit, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub fluwoksamina (leczenie depresji);
  • sulfonylomocznik lub insulinę (leczenie cukrzycy);
  • metotreksat (leczenia pewnego rodzaju nowotworów i zapalenia stawów);
  • niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń (np. ryfampicyna, izoniazyd, chloramfenikol cyprofloksacyna, lub kwas pipemidowy);
  • lewotyroksyna (leczenie niedoczynności tarczycy);
  • metoklopramid (leczenie nudności i wymiotów);
  • leki stosowane w leczeniu padaczki;
  • leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i niewydolności serca;
  • diuretyki (stosowane w celu zwiększenia produkcji moczu i odwadniające);
  • leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej;
  • doustne środki antykoncepcyjne;
  • zydowudyna (leczenie zakażenia HIV);
  • leki opóźniające opróżnianie żołądka, takie jak propantelina;
  • klozapina (leczenie schizofrenii);
  • leki sympatykomimetyczne (podwyższanie niskiego ciśnienia tętniczego i leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa); 
  • leki przeciwalergiczne (zapobieganie lub leczenie alergii);
  • teofilina (leczenie astmy);
  • terbinafina (leczenie zakażeń grzybiczych);
  • cymetydyna (leczenie zgagi i wrzodów układu trawiennego);
  • disulfiram (leczenie uzależnienia od alkoholu);
  • nikotyna (stosowana w celu rzucenia palenia tytoniu);  kolestyramina (leczenie dużego stężenia cholesterolu we krwi).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Składniki leku (paracetamol i kwas acetylosalicylowy) mogą powodować uszkodzenia wątroby i krwawienia z żołądka. Jeśli spożywa się alkohol, należy się skonsultować z lekarzem czy można stosować lek. 

Zalecana dawka leku zawiera ilość kofeiny jaka zwarta jest w około jednej filiżance kawy. Należy wziąć to pod uwagę przy przyjmowaniu kofeiny z innych źródeł. 

Ciąża i karmienie piersią

APAP migrena nie jest zalecany do stosowania u kobiet w ciąży — w szczególności w trzecim trymestrze (może dojść do uszkodzenia płodu, trudności w trakcie porodu).

Nie zaleca się również stosowania leku u kobiet karmiących — może on zaszkodzić niemowlęciu. 

Wpływ na badania laboratoryjne

APAP migrena może mieć wpływ na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, dlatego jeżeli będzie wykonywane badanie krwi, moczu lub inne badanie laboratoryjne należy pamiętać o poinformowaniu lekarza o stosowaniu leku APAP migrena.

Wpływ na płodność

APAP migrena zawiera substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych — mogą one tymczasowo wpływać niekorzystanie na płodność. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u osób poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Brak danych na temat wpływu leku APAP migrena na zdolność do prowadzenia pojazdów. W przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub senności, nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij