Valused Noc - Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające
ułatwia zasypianie

Wskazania:

Trudności w zasypianiu, łagodne stany napięcia nerwowego.

Dawkowanie:

Doustnie. W trudnościach w zasypianiu: 3 tabletki na pół do jednej godziny przed snem. W razie konieczności dawkę przed snem należy poprzedzić dawką jednorazową (3 tabletki) we wczesnych godzinach wieczornych. W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 3 tabletki jednorazowo 3 razy dziennie. Maksymalna dawka na dobę wynosi 4 dawki jednorazowe. Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do doraźnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego. Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tygodni. Jeśli brak jest poprawy po 2 tygodniach stosowania leku lub objawy nasilają się, należy skontaktować się z lekarzem. Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Lek Valused Noc jest na ogół dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. W czasie stosowania korzenia kozłka lekarskiego mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha). Lek może osłabiać sprawność psychomotoryczną, dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie stosowania leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na korzeń kozłka lekarskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować leku Valused Noc z innymi lekami o działaniu uspokajającym ze względu na możliwość nasilenia działania tego leku. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Valused Noc w okresie ciąży i karmienia piersią z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.