×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Valused Noc - Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie ułatwia zasypianie
uspokajające

Wskazania do stosowania

Trudności w zasypianiu, łagodne stany napięcia nerwowego.

Dawkowanie

Doustnie. W trudnościach w zasypianiu: 3 tabletki na pół do jednej godziny przed snem. W razie konieczności dawkę przed snem należy poprzedzić dawką jednorazową (3 tabletki) we wczesnych godzinach wieczornych.

W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 3 tabletki jednorazowo 3 razy dziennie. Maksymalna dawka na dobę wynosi 4 dawki jednorazowe.

Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do doraźnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego.

Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tygodni. Jeśli brak jest poprawy po 2 tygodniach stosowania leku lub objawy nasilają się, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na korzeń kozłka lekarskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, nietolerancję niektórych cukrów.

Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować leku Valused Noc z innymi lekami o działaniu uspokajającym ze względu na możliwość nasilenia działania tego leku.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Valused Noc w okresie ciąży i karmienia piersią z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Skutki uboczne

Lek Valused Noc jest na ogół dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. W czasie stosowania korzenia kozłka lekarskiego mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha).

Lek może osłabiać sprawność psychomotoryczną, dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie stosowania leku.