×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki. Co wybrać?

26 maja w kalendarzu można odnotować popularnie i ochoczo obchodzony Dzień Matki. Dzień ten, na stałe wpisał się do kalendarzy i stanowi podziękowanie dzieci dla mamy za trudy wychowania. Każdy czas jest dobry na świętowanie. Każdemu też, a w szczególności mamom przyda się odpoczynek psychiczny jak i fizyczny. Warto więc ten dzień wykorzystać na pielęgnację ciała i relaks. Z drugiej strony można też zresetować ciało i dać mu dużą dawkę emocji i wycisku fizycznego. Pomysłów na prezent jest nieskończenie wiele, bo jest to lista nieskończona, choć wiele zależy od kreatywności. Dobrze jest przed tym dniem, zrobić rekonesans. Dowiedzmy się co chcemy kupić czy przygotować. Wykorzystać można następujące pomysły.

Czasami wystarczą kwiaty

Mama na pewno nie oczekuje od Ciebie drogich prezentów, bo o wiele zdrowszym i lepszym jest się cieszyć tym co się ma. Prezenty sprawiają przyjemność, to fakt. Czasami jednak wystarczy ładny bukiet kwiatów. Róża, która będzie symbolizowała pamięć, a jednocześnie wypełni dom pięknym zapachem. A może zamiast kwiatów jest jakiś inny symbol, który Twoją mamę cieszy. W takim razie wiesz co masz robić.

Umyj jej samochód

Zwykle proste rzeczy są lepsze niż najdroższy prezent. Spróbuj dokładnie umyć i poodkurzać jej samochód. Dla bardziej zaradnych możesz również wyprać tapicerkę lub oddać samochód do mechanika, aby przeczyścił i nabił klimatyzację. Ważne jest, aby rzecz którą zrobisz, była zauważona. Wtedy poczujesz największą satysfakcję. 

Zrób to, co obiecywałeś już setki razy

Albo po prostu zrób to o co prosi Cię od dawna. Z pewnością często używałeś wymówek typu „zaraz”, „potem” i „za chwilę”. Możliwe, że jest to cieknący kran, krzywo wiszący obraz czy niedokręcona śruba. Nie odkładaj tej pracy na inny termin, tylko zabierz się za nią już dziś. 

Domowe SPA

Przygotuj swojej mamie SPA. Pomysłów na spa w domu jest wiele. Są to zabiegi proste do wykonania. Zwykle potrzeba jest godziny wolnego czasu, a korzyści z nich płynące będą widoczne gołym okiem. Do wykonania tego prezentu będziesz potrzebował świecy zapachowej i jakiegoś kosmetyku, który mama będzie mogła wykorzystać w swoim domowym spa. Może to być maseczka na twarz, kula do kąpieli, rękawiczki nawilżające na dłonie lub złuszczające na stopy. Wystarczy odrobina wyobraźni. Daj swojej mamie czas, który wykorzysta tylko dla siebie.

Uroczysty obiad lub kolacja

Przygotuj posiłek dla swojej mamy. Do wspólnego stołu można zaprosić oczywiście całą rodzinę. Będzie to dobra okazja do zacieśniania więzi. Może to być danie takie, które potrafisz przygotować najlepiej lub takie, który wszyscy lubicie jeść.

Wiele znaczy, kiedy zaoszczędzisz mamie czasu przy garnkach w kuchni tego dnia. Na pewno podziękuje Ci za ten trud.

Dzień oszustwa

W tym dniu możesz przygotować tzw. „cheat day” – czyli dzień oszustwa. Przygotuj lub kup ulubiony deser swojej mamy. W szczególności jeśli jest na diecie, ten mały podarek może sprawić nieograniczenie dużą przyjemność.

Szczególną radość dają domowe, własnoręcznie wykonane wypieki. Coś w tym jest, że ciasto zrobione samemu jest jakoś lepsze niż to kupne.

Zdrowie ponad wszystko

To co możemy zrobić sami dla swojego i innych zdrowia i samopoczucia będzie miało dużą, jeśli nie największą wartość. Może Twojej mamie skończył się krem, którego zawsze używała. Albo brakuje jej odwagi, żeby zapisać się na zajęcia na basenie. Krem lub karnet to tylko symbole tego co możemy zrobić dla zdrowia. Czasami wystarczy mały impuls, aby uśmiech na twarzy rozbłysnął na długie miesiące.

Uważam, że najlepszy prezent to taki, który zaskoczy. To nie musi być nic wielkiego czy drogiego. Wystarczy zrobić małą rzecz, aby dać drugiej osobie odczuć, że ją doceniamy. Tak samo jest w tym dniu, który będzie wyjątkowy, jeśli Ty o to zadbasz. Nie kupuj zatem drogich prezentów, gdyż one mają niewiele wspólnego z byciem mamą. Przy Dniu Mamy najważniejszy jest czas, który poświęcisz lub dasz osobie, która właśnie czasu poświęca dla Ciebie najwięcej.


Podziel się: