Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml
12.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml

Pedicetamol, (100 mg/ml), krople, 30 ml
12.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

PEDICETAMOL 100 mg/ml roztwór doustny należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Skład

Substancją czynną leku jest Paracetamol
Każdy ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.

Inne składniki leku to. makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (E122) i woda oczyszczona

Dawkowanie

Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w mililitrach (ml) roztworu doustnego.
Dawkowanie co 6 godzin w mililitrach (ml):

Jeżeli pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, lek może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku odpowiednią dawkę należy wyliczyć zgodnie z poniższą instrukcją:

masa ciała dziecka w kilogramach (kg) x 0,1 * dawka leku Pedicetamol® w mililitrach (ml).

 • 0-3 miesięcy (do 4 kg) - 0,6 ml (60 mg) = 15 kropli
 • 4-8 miesięcy (do 7 kg) - 1,0 ml (100 mg) = 25 kropli
 • 9-11 miesięcy (do 8 kg) - 1,2 ml (120 mg) = 30 kropli
 • 12-23 miesięcy (do 10,5 kg) - 1,6 ml (160 mg) = 40 kropli
 • 2-3 lat (do 13 kg) - 2,0 ml (200 mg)
 • 4-5 lat (do 18,5 kg) - 2,8 ml (280 mg)
 • 6-8 lat (do 24 kg) - 3,6 ml (360 mg)
 • 9-10 lat (do 32 kg) - 4,8 ml (480 mg)

Wskazania

Lek przeznaczony dla niemowląt od 0 miesięcy i dzieci w gorączce trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
 

Przeciwwskazania

Nie stosować:

 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu Pedicetamol 100 mg/ml roztwór doustny,
 • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby,
 • jeśli u pacjenta występuje ciężka niedokrwistość hemolityczna.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Pedicetamol może powodować działania niepożądane, chociaż me u każdego one wystąpię.

Reakcje niepożądane przy stosowaniu paracetamolu są generalnie rzadkie (występujące u 1 do 10 na 10 000 pacjentów) lub bardzo rzadkie (występujące rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Rzadko występujące działania niepożądane to ogólne złe samopoczucie, niedociśnienie i zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

Bardzo rzadko, podczas stosowania dużych dawek leku lub podczas długotrwałego leczenia, może dojść do uszkodzenia wątroby. Również bardzo rzadko może pojawić się hipoglikemia, mętny mocz, działania niepożądane ze strony nerek, wysypka skórna, pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny oraz zmiany liczby krwinek, takie jak neutropenia i leukopenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Po otwarciu, zawartość butelki powinna zostać zużyta maksymalnie w ciągu 6 miesięcy.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pedicetamol może być rozcieńczany wodę, mlekiem lub sokami owocowymi.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

W przypadku planowanych badań laboratoryjnych należy poinformować lekarza o stosowaniu preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Pedicetamol - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

roztwór doustny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Obniżanie gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni i uśmierzania bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne ustalone według masy ciała dziecka. Zalecana dawka dobowa paracetamolu wynosi około 60 mg/kg masy ciała na dobę i jest podawana w 4 do 6 dawkach na dobę, np. 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10mg/kg masy ciała co 4 godziny. U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podanie roztworu doustnego w postaci kropli (4mg/kroplę), za pomocą zakraplacza dołączonego do opakowania 30 ml. U dzieci w wieku od 3 lat zaleca się podawanie roztworu doustnego w mililitrach (ml), za pomocą strzykawki dołączonej do opakowania 60 ml. Podawanie leku zależy od występowania bólu i objawów gorączki. Jeśli objawy ustąpią, należy przerwać podawanie leku.   Pedicetamol może być rozcieńczany wodą, mlekiem lub sokami owocowymi.   Uwaga! Gdy ból utrzymuje się dłużej niż 3 dni u dzieci lub 5 dni u osób dorosłych (2 dni w przypadku bólu gardła) lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje niepożądane to ogólne złe samopoczucie, niedociśnienie i zwiększone aktywności enzymów wątrobowych. Bardzo rzadko, podczas stosowania dużych dawek leku lub podczas długotrwałego leczenia, może dojść do uszkodzenia wątroby. Również bardzo rzadko może pojawić się hipoglikemia, mętny mocz, działania niepożądane ze strony nerek, wysypka skórna, pokrzywka, zmiany obrazu krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby, ciężką niedokrwistość hemolityczną, zmiany obrazu krwi, zaburzenia czynności nerek, serca lub płuc, chorobę alkoholową, stany niedożywienia.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne środki antykoncepcyjne i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (lamotryginę, fenytoinę lub inne hydantoiny, fenobarbital, metylofenobarbital, prymidon, karbamazepinę), leki przeciwgruźlicze (izoniazyd, ryfampicynę), barbiturany (stosowane jako środki nasenne, uspokajające i przeciwdrgawkowe), węgiel aktywowany (stosowany w leczeniu biegunki i wzdęć), cholestyraminę (stosowaną w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi), leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej (probenecyd i sulfinpirazon), leki stosowane w celu przyniesienia ulgi w spazmach i kurczach żołądka, jelita i pęcherza, metoklopramid, propranolol, zydowudynę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale, jedynie w przypadku konieczności.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY