Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 235 ml
16.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 235 ml

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 235 ml
16.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Melisanna Klosterfrau jest wieloskładnikowym roślinnym produktem leczniczym, tradycyjnie stosowanym w stanach złego samopoczucia towarzyszącym różnorodnym dolegliwościom.

Skład

100 ml zawiera olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy 10,48%, kłączy omanu 13,96%, korzenia arcydzięgła 134,96%, kłączy imbiru 13,96%, kwiatów goździka 5,57%, kłączy galangi 5,57% owoców pieprzu czarnego 1,39%, korzenia goryczki 13,69%, owocni pomarańczy 13,96%, kory cynamonowca 6,28%, kwiatów strączyńca 0,7%, owoców kardamonu 0,2%,  100 ml zawiera 62 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8% (V/V) etanolu

 

Dawkowanie

Stosowanie doustne:

Tradycyjnie stosuje się zazwyczaj: 1 do 3 łyżeczek preparatu rozcieńczone co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie bez rozcieńczania podane na kostke cukru.

Stosowanie zewnętrzne:

Należy wcierać preparat w bolące miejsca. Przy stosowaniu na wrażliwe partie skóry lub też użycie w formie okładu, lek można rozcieńczyć dwoma częściami wody.

 

Wskazania

Preparat stosowany wewnętrznie pomocniczo w dolegliwościach nerwicowych, stanach napięcia fizycznego i psychicznego, zaburzeniach snu, a także w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym, wzdęciach, braku apetytu. Zewnętrznie używany jest w bólach nerwowych, w bólach mięśniowych, w zapaleniu dziąseł.

Przeciwwskazania

Nie stosować w chorobie wrzodowej żołądka i jelit. Lek zawiera 66% objetościowych alkoholu etylowego. Stosując lek wg. zaleconego dawkowania pacjent przyjmuje w każdych 3 łyżeczkach do 7,8g alkoholu.

Preparat nie powinien być stosowany u:

 •     dzieci
 •     pacjentów cierpiących na schorzenia wątroby
 •     kobiet ciężarnych i karmiących piersią
 •     osób z chorobą alkoholową
 •     osób po urazach mózgu
 •     pacjentów cierpiących na padaczkę

Działania niepożądane

Preparat może zaburzyć bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Ze względu na zawartość alkoholu etylowego działanie leków przyjmowanych równolegle może być nasilone lub upośledzone.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Melisana Klosterfrau - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z owocni pomarańczy wyciąg z korzenia goryczki wyciąg z kłącza galangi wyciąg z owoców kardamonu wyciąg z kwiatów stręczyca wyciąg z kory cynamonowca wyciąg z kwiatów goździków wyciąg z kłącza omanu wyciąg z liścia melisy wyciąg z korzenia arcydzięgla wyciąg z kłącza imbiru wyciąg z owoców pieprzu czarnego

Postać:

płyn

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy Układ mięśniowo-szkieletowy Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

rozkurczające uspokajające ułatwia trawienie

Wskazania:

Wewnętrznie: pomocniczo w nerwicach, stanach napięcia i podniecenia, niepokoju, utrudnionym zasypianiu, bólach głowy, wrażliwości na zmiany pogody, dolegliwościach sercowych bez przyczyn organicznych, bolesnym miesiączkowaniu i w okresie menopauzy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych takich jak: niestrawność, uczucie nadmiernej pełności po posiłku, brak łaknienia. Stosuje się też dla złagodzenia objawów zaziębienia lub grypy. Zewnętrznie: w nerwobólach, bólach mięśni, bólach mięśni po wysiłkach, postrzale, zapaleniu dziąseł.

Dawkowanie:

Wewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, dawka wynosi 1 do 3 łyżeczek preparatu Melisana Klosterfrau rozcieńczonego co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie podawanego na cukrze. Zewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, stosuje się lek nierozcieńczony lub rozcieńczony najwyżej podwójną ilością wody. Nie stosować na uszkodzoną skórę.   Uwaga! Nie należy podawać dzieciom.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na obecność alkoholu w preparacie działanie innych leków może być upośledzone lub wzmocnione.   Należy liczyć się z możliwością zmniejszenia szybkości reakcji przy obsługiwaniu maszyn i przy prowadzeniu samochodu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy (nie należy wówczas stosować), zaburzenia czynności wątroby, chorobę alkoholową.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY