Ziele dziurawca, zioło pojedyncze, 50 g (Kawon)
2.99 zł

Ziele dziurawca, zioło pojedyncze, 50 g (Kawon)

Ziele dziurawca, zioło pojedyncze, 50 g (Kawon)
2.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Ziele dziurawca - zioła do zaparzania

Skład

Hyperici herba

Dawkowanie

Dorośli: podanie doustne w postaci naparu: 1 łyżkę (ok. 2 g) ziela zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 minut. Wypić szklankę naparu 2 razy dziennie przed jedzeniem jako środek wspomagający trawienie. Podanie zewnętrzne na skórę: do okładów lub przemywań napar przygotowany w ten sam sposób, nie częściej niż 2 razy dziennie. Stosować zawsze świeży napar.

Wskazania

Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Przeciwwskazania

Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttiferae). Nadwrażliwość na promienie UV, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby. Nie stosować u osób po przeszczepach narządów. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Może wystąpić nadwrażliwość na światło słoneczne i promieniowanie UV, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji. Objawami są: wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Przyjmowanie dawek powyżej 6 g może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Wykazano, że przyjmowanie preparatów z dziurawca zmniejsza działanie niektórych, równocześnie stosowanych leków m. in. warfaryny, cyklosporyny, teofiliny, digoksyny, środków przeciwwirusowych, inhibitorów protez, doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego nie zaleca się stosowania z tymi lekami. Nie zaleca się stosowania ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 962 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h