Neurobion Advance, 100 mg+50 mg+1 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

witamina b1 (tiamina), witamina b6 (pirydoksyna), witamina b12, witamina b complex, tabletka, niedobór witamin

28,49 zł
Cena za szt.: 0,95 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

NEUROBION ADVANCE Z WITAMINAMI B1, B6 & B12 – POMAGA ŁAGODZIĆ OBJAWY NEUROLOGICZNE⁷: drętwienie, mrowienie i kłucie w dłoniach i stopach wynikające z uszkodzenia nerwów spowodowanego niedoborem witamin z grupy B (B1, B6, B12).

Czy wiesz, że objawy takie jak drętwienie, mrowienie lub kłucie w dłoniach i stopach mogą być oznakami uszkodzenia nerwów spowodowanego niedoborem witamin B?
Przyczyn uszkodzenia nerwów może być wiele, od niedoborów żywieniowych po niezdrowy styl życia. Jednak pewne grupy są szczególnie narażone na niedobór witamin B, takie jak osoby starsze i pacjenci z cukrzycą. Jeśli uszkodzeniu ulegnie więcej niż 50% włókien nerwowych, uszkodzenie nerwu może stać się nieodwracalne.

Czy istnieje rozwiązanie? Neurobion Advance – produkt leczniczy, który przy zastosowaniu tylko 1 tabletki na dobę:
– pomaga łagodzić drętwienie, mrowienie i kłucie wynikające z uszkodzenia nerwów spowodowanego niedoborem witamin z grupy B;
– leczy pierwotną przyczynę⁶ objawów dzięki kombinacji witamin B1, B6 i B12.
Dawkowanie: zalecana dawka u osób dorosłych to 1 tabletka na dobę.
Pomaga łagodzić objawy spowodowane niedoborem witamin B i leczyć ich przyczynę⁶.

Życie ze zdrowszymi nerwami
Jeśli uszkodzeniu ulegnie ponad 50% włókien nerwowych, uszkodzenie nerwu może stać się nieodwracalne, osiągając „punkt bez powrotu”.
Formuła Neurobion Advance zawiera witaminy B1, B6, B12, które aktywują, regenerują i chronią nerwy. Neurobion Advance łagodzi objawy spowodowane niedoborem witamin z grupy B (B1, B6, B12), takich jak mrowienie, drętwienie i kłucie.
Witaminy B1, B6, B12 przeciw objawom takim jak mrowienie, kłucie i drętwienie.

Poprzez wsparcie w normalizacji poziomu witamin B1-B6-B12, Neurobion Advance działa u źródła problemu⁶, aby pomóc łagodzić objawy spowodowane niedoborem witamin B – w tym mrowienie, drętwienie i kłucie w dłoniach i stopach.
Formuła Neurobion Advance zawiera witaminy B1, B6, B12, które aktywują, regenerują i chronią nerwy.
Neurobion Advance zawiera neurotropowe witaminy B1 (100mg), B6 (50mg) i B12 (1mg), z których każda pełni odrębną funkcję.
Witamina B1 aktywuje nerwy⁹, witamina B6 wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych¹¹, a witamina B12 pomaga w regeneracji nerwów w przypadku ich uszkodzenia¹⁰.

Należy przyjmować 1 tabletkę dziennie.

Neurobion Advance to lek bez recepty zawierający witaminy B1, B6, B12, które aktywują, regenerują i chronią Twoje nerwy³.

¹ Spowodowane niedoborem witamin z grupy B.
² Drętwienie, mrowienie i kłucie w dłoniach i stopach mogą być objawami uszkodzenia nerwów, które może być spowodowane niedoborem witamin B1, B6 i B12.
³ Formuła Neurobion Advance zawiera witaminy B1, B6, B12, które aktywują, regenerują i chronią nerwy.
⁴ Na podstawie IQVIA MIDAS Quarterly Retail volume sales through MAT Q4/2022.
⁵ Neurobion Advance z witaminami B1, B6, B12 pomaga łagodzić drętwienie i mrowienie w dłoniach i stopach oraz leczyć ich pierwotną przyczynę.
⁶ Niedobór witaminy B.
⁷ Witamina B1, B6 i B12 zawarte w leku Neurobion Advance aktywują, regenerują i chronią nerwy.
⁸ Lek Neurobion Advance, zawierający połączenie witamin neurotropowych: B1, B6 i B12, pomaga łagodzić objawy takie jak drętwienie, mrowienie i kłucie.
⁹ Witamina B1 (Aktywator) dostarcza energii komórkom nerwowym.
¹⁰ Witamina B12 (Regenerator) wspomaga regenerację nerwów.
¹¹ Witamina B6 (Transmiter) odgrywa kluczową rolę w syntezie neuroprzekaźników.
¹² Neurobion Advance jest wskazany w leczeniu niedoborów witamin B1, B6 i B12, które mogą powodować mieszaną czuciowo-ruchową polineuropatię.
Skrócona informacja o leku Neurobion Advance
Skład i postać farmaceutyczna: Neurobion Advance, tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera 100 mg tiaminy azotanu, 50 mg pirydoksyny chlorowodorku i 1 mg cyjanokobalaminy. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Neurobion Advance jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w celu zapobiegania i leczenia niedoborów witaminy B1, B6 i B12, które w przypadku niedostatecznego spożycia, zaburzeń wchłaniania, zwiększonej utraty lub zwiększonego zapotrzebowania mogą powodować mieszaną polineuropatię czuciowo-ruchową. Podmiot odpowiedzialny: P&G Health Germany GmbH, Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy. Opracowano na podstawie ChPL z dnia 14/01/2022 r.
(MAT-PL-NEUROBION-22-000004)
MAT-PL-NEUROBION-23-000037
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Str. 40
65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy

Producent

P&G Health Austria GmbH & CO. OG
Hösslgasse 20
9800 Spittal/Drau, Austria

Opis

Neurobion Advance to produkt leczniczy zawierający tiaminę (witaminę B1), pirydoksynę (witaminę B6) i cyjanokobalaminę (witaminę B12) stosowany w celu zapobiegania i leczenia niedoborów tych witamin w organizmie.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: tiamina (witamina B1), pirydoksyna (witamina B6) i cyjanokobalamina (witamina B12).

Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg tiaminy azotanu (Thiamini nitrate), 50 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum) i 1 mg cyjanokobalaminy (Cyanocobalaminum).

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A). Przeźroczysta otoczka: alkohol poliwinylowy; talk; glicerolu monokaprylokapronian; sodu laurylosiarczan. Biała otoczka: hypromeloza; polidekstroza; tytanu dwutlenek; makrogol. Otoczka: wosk pszczeli biały; wosk carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla dorosłych: 1 tabletka na dobę. 

Tabletkę należy połknąć, popijając płynem, w trakcie lub po posiłku.

Działanie

Neurobion Advance zawiera witamy B1, B3, B12, które są niezbędne w prawidłowym przebiegu procesów przemiany materii. Witaminy zawarte w produkcie uczestniczą w wielu procesach zachodzących w organizmie na poziomie komórkowym - w oddychaniu tkankowym i przemianie mediatorów ośrodkowego układu nerwowego.

Wskazania

Neurobion Advance jest wskazany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów witaminy B1, B6 i B12 w przypadku, gdy: pacjent nie spożywa dostatecznych ilości pokarmów zawierających te witaminy; organizm pacjenta nie jest w stanie wchłaniać tych witamin z pożywienia; pacjent przebył zabieg chirurgiczny żołądka lub jelit, co może wpływać na sposób wchłaniania składników odżywczych; u pacjenta występują określone schorzenia, takie jak niektóre choroby zapalne, co może powodować zwiększenie ilości witamin zużywanych przez organizm; u pacjenta występują schorzenia takie jak choroba nerek, co może powodować usuwanie z organizmu większej ilości witamin niż normalni; pacjent jest w w podeszłym wieku lub cierpi na choroby neurologiczne, cukrzycę lub choroby układu pokarmowego, takie jak nieswoiste choroby zapalne jelit lub celiakia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz jeśli pacjent jest w wieku poniżej 18 roku życia ze względu na wysokie zawartości substancji czynnych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane z nieznaną częstością (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): objawy reakcji alergicznych, takie jak pocenie się, tachykardia (przyspieszony rytm serca) i reakcje skórne z towarzyszącym świądem i pokrzywką; dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha; zmiana zabarwienia moczu (czerwone zabarwienie moczu, które może występować w pierwszych godzinach po przyjęciu tabletki i zazwyczaj ustępuje niedługo po przerwaniu leczenia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku należy omówić z lekarzem jeśli pacjent choruje na niedokrwistość megaloblastyczną.

Jeśli po upływie 30 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek może wchodzić w interakcje z: lewodopą - preparat stosowany w leczeniu choroby Parkinsona, witamina B6 zmniejsza jego wchłanianie; antagonistami pirydoksyny, takimi jak izoniazyd, cykloseryna, penicylamina albo hydralazyna; diuretykami. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij