Tadalafil Maxigra, 10 mg, tabletki powlekane, 2 szt.

tadalafil, tabletka, erekcja

26,29 zł
Cena za szt.: 13,15 zł
Sprawdź warianty
2 szt.
26,29 zł
13,15 zł / szt.
4 szt.
31,79 zł
7,95 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Teraz działasz dłużej do 36 godzin2

 

Tadalafil Maxigra®
tadalafilum, 10 mg 2 tabletki powlekane

Dlaczego Tadalafil Maxigra®?

Tadalafil - najdłużej działająca  substancja na erekcję

Tadalafil Maxigra®

to swoboda działania

Jedzenie i alkohol
nie wpływają
na działanie leku.4

*Nie obserwowano zmian w stężeniu tadalafilu
w ciągu 3 godzin po podaniu go jednocześnie
z alkoholem (średnie maksymalne stężenie we krwi 0,08%).

Dla kogo wskazana jest

Tadalafil Maxigra®

Tadalafil Maxigra® jest wskazana do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniem erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

W celu skutecznego działania produktu leczniczego Tadalafil Maxigra® niezbędna jest stymulacja seksualna.

Skład i działanie

Tadalafil Maxigra®

Każda tabletka zawiera 10 mg tadalafilu (Tadalafilum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna.

Sposób użycia

Zalecana dawka to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną, niezależnie od posiłków. Produkt należy zażyć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną.

Produkt do stosowania doraźnego, w miarę potrzeby. Nie przyjmować więcej niż 1 tabletkę.Nie stosować częściej niż 1 raz w tygodniu.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Przed zastosowaniem leczenia produktem Tadalafil Maxigra® pacjent powinien
skorzystać z kwestionariusza dołączonego do opakowania w celu oceny,
czy stosowanie przez niego produktu leczniczego jest właściwe.
Kwestionariusz znajduje się w „Informatorze dla pacjenta”.

Lek Tadalafil Maxigra® jest dostępny w jednej wielkości opakowania: 2 tabletki powlekane.

Zobacz także inne produkty z linii

1. 65% dorosłych Polaków w wieku 18-70 lat zgadza się ze stwierdzeniem, że "lepszy sex to lepsze życie" (odpowiedzi top 2 boxes) na podstawie badania Omnibus przeprowadzonego przez agencję badawczą 4P, metoda CAWI, na próbie N=1051, w terminie 9-11/12/2020.

2. Na podstawie ChPL Tadalafil Maxigra.

3. Evans JD, Hill SR. A comparison of the available phosphodiesterase-5 inhibitors in the treatment of erectile dysfunction: a focus on avanafil. Patient Prefer Adherence. 2015 Aug 12;9:1159-64

4. Pokarm nie wpływa na szybkość i stopień wchłaniania tadalafilu, dlatego produkt może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Pora przyjmowania produktu (rano czy wieczorem) nie ma klinicznie istotnego wpływu na szybkość i stopień jego wchłaniania. Jednoczesne stosowanie tadalafilu (10 mg lub 20 mg) nie wpływało na stężenie alkoholu we krwi (średnie maksymalne stężenie we krwi 0,08%). Ponadto, nie obserwowano zmian w stężeniu tadalafilu w ciągu 3 godzin po podaniu go jednocześnie z alkoholem. Tadalafil (10 mg) nie nasilał wpływu alkoholu na funkcje poznawcze

Dotyczy leku Tadalafil Maxigra®:
Tadalafil Maxigra®. Skład i postać: Tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera 10 mg tadalafilu. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna. Każda tabletka powlekana zawiera 153,8 mg laktozy jednowodnej. Wskazania: Leczenie zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Aby tadalafil działał skutecznie, konieczna jest stymulacja seksualna. Produkt Tadalafil Maxigra nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet. Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr 23996 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 2022.03.31.

*Dotyczy leku Maxigra® Go i Maxigra® MAX:

Maxigra Go.Skład i postać: Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg syldenafilu w postaci syldenafilu cytrynianu. Wskazania: Produkt leczniczy Maxigra Go jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Maxigra Go niezbędna jest stymulacja seksualna. Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr 26546 wydane przez MZ - dla tabletek powlekanych. Lek wydawany bez recepty.ChPL: 2021.07.23

Maxigra® Max (Sildenafilum). Skład i postać: 1 tabletka powlekana zawiera 50 mg syldenafilu w postaci syldenafilu cytrynianu. Wskazania: Produkt leczniczy Maxigra Max jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Maxigra Max niezbędna jest stymulacja seksualna. Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Dotyczy leków Tadalafil Maxigra® Maxigra® Max i Maxigra® Go

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


MAXGO/206/08-2022

Pokaż wszystkie produkty TADALAFIL MAXIGRA

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Opis

Lek Tadalafil Maxigra zawiera substancję czynną tadalafil, stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Lek może być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Skład

Substancją czynną jest Tadalafilum.

Każda tabletka zawiera 10 mg tadalafilu (Tadalafilum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, powidon K 30, poloksamer typ 188, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172)

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli mężczyźni: Zalecana dawka to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną, niezależnie od posiłków. Produkt należy zażyć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Produkt do stosowania doraźnego, w miarę potrzeby. Nie przyjmować więcej niż 1 tabletkę. Nie stosować częściej niż 1 raz w tygodniu.

Leku Tadalafil Maxigra nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi lekami stosowanymi w leczeniu zaburzeń erekcji

Działanie

Tadalafil Maxigra zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, Tadalafil Maxigra pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji.

Wskazania

Leczenie zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Aby tadalafil działał skutecznie, konieczna jest stymulacja seksualna.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którykolwiek składnik produktu leczniczego.

Stosowanie jest przeciwwskazane u pacjentów: z ciężkimi chorobami serca, z niestabilną dławicą piersiową; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy występowała niewydolność serca co najmniej 2 stopnia według klasyfikacji NYHA,z niekontrolowanymi arytmiami, niedociśnieniem (<90/50 mm Hg) lub niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym; którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebyli udar.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpi jakiekolwiek działanie niepożądane podane poniżej, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza: - reakcje alergiczne, w tym wysypki (niezbyt często). - ból w klatce piersiowej - nie wolno stosować azotanów, należy natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską (niezbyt często). - priapizm - przedłużona i być może bolesna erekcja po przyjęciu leku Tadalafil Maxigra (rzadko). Jeśli wystąpiła taka erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku niepodjęcia natychmiastowego leczenia może dojść do uszkodzenia tkanek i trwałej utraty potencji. - nagła utrata widzenia (rzadko). 

Często (obserwowane u mniej niż 1 na 10 pacjentów) - ból głowy, ból pleców, ból mięśni, ból rąk i nóg, zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa i niestrawność.

Niezbyt często (obserwowane u mniej niż 1 na 100 pacjentów) - zawroty głowy, ból brzucha, nudności, wymioty, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku niewyraźne widzenie, ból oczu, trudności w oddychaniu, obecność krwi w moczu, przedłużony czas trwania wzwodu, uczucie kołatania serca, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, krwawienie z nosa, dzwonienie w uszach, obrzęk rąk, stóp lub kostek i uczucie zmęczenia.

Rzadko (obserwowane u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów) - omdlenia, drgawki i przemijająca utrata pamięci, obrzęk powiek, zaczerwienienie oczu, nagłe pogorszenie lub utrata słuchu, pokrzywka (swędzące, czerwone uwypuklenia na powierzchni skóry), krwawienie z prącia, obecność krwi w nasieniu i zwiększona potliwość.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Tadalafil Maxigra należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta występuje: niedokrwistość sierpowatokrwinkowa (nieprawidłowy kształt czerwonych krwinek); szpiczak mnogi (nowotwór szpiku kostnego); białaczka (nowotwór komórek krwi); jakiekolwiek zniekształcenie członka; ciężkie choroby wątroby; ciężkie choroby nerek.

Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Tadalafil Maxigra i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Leku Tadalafil Maxigra nie należy przyjmować, jeśli nie stwierdzono zaburzeń erekcji.

Tadalafil Maxigra nie jest przeznaczony dla kobiet.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Tadalafil Maxigra może wchodzić w interakcje z: lekami z grupy azotanów, leami blokującymi receptory alfa-adrenolityczne, innymi lekami stosowanymi w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, ketokonazolem w tabletkach, inhibitorami proteazy, fenobarbitalem, fenytoiną i karbamazepiną (leki przeciwdrgawkowe), ryfampicyną, erytromycyną, klarytromycyną (antybiotyki), itrakonazolem (stosowanym w leczeniu zakażeń grzybiczych), innymi metodami leczenia zaburzeń erekcji.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Maxigra i dlatego pijąc go należy zachować ostrożność.

Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Tadalafil Maxigra nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Tadalafil Maxigra nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij