Home Check Test FOB, test na krew utajoną w kale, kasetkowy, 1 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, krew w kale

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

18.59 zł
Minimalna kwota zamówienia: 25 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty HOME CHECK

Producent

HANGZHOU AllTest Biotech Co. Ltd
550 YInhai Street
Hangzhou, China

Dystrybutor

Milapharm
Plac Gen. J. Hallera 5/14a
03-464 Warszawa

Opis

Home Check Test FOB to wyrób medyczny w postaci domowego testu kasetkowego na krew utajoną w kale (FOB: ang. fecal occult blood). Jego użycie umożliwia diagnostykę różnych chorób przewodu pokarmowego. Test jest prosty w obsłudze i szybki. Jego wynik jest możliwy do odczytania już w przeciągu 5 minut.
Dokładność badania wynosi 99,1%.

Zawartość opakowania

Saszetka z testem kasetkowym, pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobrania próbki, podkładka papierowa do pobrania próbki, instrukcja użycia.

Działanie

Działanie testu opiera się na zasadzie reakcji pomiędzy antygenem a przeciwciałem – na membranie testu umieszczone zostały specyficzne przeciwciała przeciwko antygenowi ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu wykrywane są nawet niewielkie ilości ludzkiej krwi, które nie są widoczne gołym okiem.

Przeznaczenie produktu

Wyrób medyczny, Home Check Test FOB, pozwala wykryć krew utajoną w kale. Jej obecność może wskazywać na takie takie choroby jak: wrzody żołądka, hemoroidy, polipy jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy nowotwór jelita grubego. Wczesna diagnostyka pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Wskazania

Zaleca się wykonanie badania jeśli u pacjenta występują: bóle żołądka, uczucie ciężkości, nagły spadek masy ciała, a także jeśli posiada predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego. 
Osobom po 50 roku życia zaleca raz do roku profilaktyczne wykonywanie testu jako przesiewowe badanie w kierunku nowotworów jelita grubego. 

Charakterystyka produktu

Badanie kału na krew utajoną jest nieinwazyjnym i prostym do wykonania, samodzielnie przez pacjenta, testem, który jest często wykonywany w diagnostyce różnych chorób przewodu pokarmowego zwłaszcza jako badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Test może stanowić również pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów czy stanów zapalnych jelit.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przed przystąpieniem do testu należy zapoznać się z informacją zawartą w ulotce dołączonej do opakowania.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci.
Produkt jednorazowego użytku. Nie stosować ponownie.

Uwagi

Odradza się, aby kał do badania był pobierany podczas miesiączki lub w trakcie krwawienia hemoroidów. 48 godzin przed oddaniem stolca nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować lekarstw. 

Wyniki pozytywne lub budzące niepokój należy skonsultować z lekarzem. 
W przypadku uzyskania wyniku negatywnego przy jednoczesnym występowaniu objawów ze strony układu pokarmowego należy skonsultować się z lekarzem. 

Stosowanie wyrobu z jedzeniem i piciem

Dieta nie ma wpływu na wynik testu.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Rak okrężnicy jest drugim co do częstości nowotworem oraz drugą przyczyną zgonu w krajach zachodnich, a niestety ilość zachorowań na ten typ raka wciąż rośnie. Dlatego najważniejsza jest profilaktyka lub wczesne wykrycie, które zapewnia wysoką wyleczalność. Pierwsze symptomy raka okrężnicy są nietypowe i zależą od jego lokalizacji. Jak objawia się rak okrężnicy? Jak mu zapobiec?

  • Sigmoidoskopia (lub fiberosigmoidoskopia) to badanie, które pozwala zobrazować końcowy odcinek jelita grubego przy użyciu giętkiego przewodu z kamerą na końcu. Przeważnie jest bezbolesne i związane tylko z niewielkim dyskomfortem, jednak u niektórych pacjentów musi być wykonywane nawet w znieczuleniu ogólnym. Sigmoidoskopia jest tańsza, mniej obciążająca i wymagająca mniejszego przygotowania niż kolonoskopia. Na czym dokładnie polega to badanie? Co warto o nim wiedzieć?

  • Stolec to ważny wskaźnik diagnostyczny. Zmiany w jego kolorze, konsystencji czy zapachu mogą być wynikiem zarówno diety, jak i poważnych chorób oraz zaburzeń w naszym organizmie. Jak zatem wygląda prawidłowy kał? Które odstępstwa od normy powinny nas zaniepokoić?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij