Magne B6, tabletki powlekane, 60 szt.

magnez, witamina b6 (pirydoksyna), tabletka, mrowienie, niedobór minerałów, niepokój, skurcze

19,39 zł
Cena za szt.: 0,32 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MAGNE-B6

Podmiot odpowiedzialny

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o...
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

Magne B6 to lek dostępny bez recepty zawierający mleczan magnezu  i witaminę B6. Magne B6 stosuje się w celu uzupełnienia niedoborów magnezu, które mogą wystąpić w przypadku: niewystarczającej podaży pierwiastka, w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego, przewlekłego stresu, braku odpowiedniej ilości snu. Niedobory magnezu mogą objawiać się szeregiem symptomów związanych z układem mięśniowym (drgania powiek, kurcze mięśni, kurcze przewodu pokarmowego) czy układem nerwowym (niepokój, łagodny lęk, drażliwość, wahania nastroju). 

Skład

Substancjami czynnymi leku są mleczan magnezu dwuwodnego (Magnesii lactas dihydricus) oraz pirydoksny chlorowodorek (Pyridoxini hydrochloridum).

Każda tabletka powlekana zawiera 48 mg jonów magnezu oraz 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (witaminy B6).

Substancje pomocnicze: sacharoza, kaolin ciężki, guma arabska, karboksypolimetylen 934, talk, magnezu stearynian. Skład otoczki: guma arabska, sacharoza, tytanu dwutlenek, talk, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Magne B6 należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Leczniczo u dorosłych stosuje się od 6 d 8 tabletek na dobę (w 2—3 dawkach podzielonych).

Magne B6 można również stosować u dzieci powyżej 6 roku życia (gdy masa ciała wynosi około 20 kg lub więcej) — stosuje się od 4 do 6 tabletek na dobę (w 2—3 dawkach podzielonych).

Tabletki Magne B6 należy przyjmować w trakcie posiłków i popijać go wodą. 

Działanie

Magne B6 uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6 w organizmie, Magnez jest niezbędny do prawidłowego przebiegu wielu procesów biochemicznych w organizmie, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej, odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu z  przewodu pokarmowego. 

Wskazania

Magne B6 stosuje się w celu uzupełnienia niedoborów magnezu — mogą się one objawiać:

  • nerwowością, drażliwością, wahaniami nastroju, łagodnym lękiem, niepokojem, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, zaburzeniami snu w niewielkim nasileniu;
  • objawami lęku, takimi jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca);
  • kurczami mięśni, mrowieniem, drganiem powiek.

Przyjmowanie leku Magne B6 może złagodzić powyższe objawy jeśli wynikają one z niedoborów magnezu. 
W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania leku, dalsze stosowanie leku jest niezasadane. 

Przeciwwskazania

Leku Magne B6 nie powinno się stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników. Lek nie powinien być również przyjmowany przez pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min) oraz w przypadku gdy pacjent jest leczony lewodopą. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Magne B6 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Z częstością nieznaną obserwowane są: nadwrażliwość, biegunka, ból brzucha, reakcje skórne, w tym pokrzywka, świąd, wyprysk, rumień.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego poziomu magnezu we krwi.

Długotrwałe stosowanie pirydoksyny (kilka miesięcy, a nawet lat) może spowodować aksonalną neuropatię czuciową (drętwienie i zaburzenia poczucia pozycji, wibracje w dystalnych częściach kończyn, zaburzenia koordynacji).

Lek zawiera sacharozę, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Magne B6 wchodzi w interakcję z: lewodopą (pirydoksyna osłabia jej działanie), fosforanami lub solami wapnia (osłabiają wchłanianie magnezu), doustnymi tetracyklinami (magnez zmniejsza wchłanianie tetracykliny, zachować 3h odstęp).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Magne B6 może być stosowany w ciąży i w trakcie karmienia piersią po konsultacji z lekarzem, który zaleci odpowiednią dawkę. W trakcie karmienia piersią nie powinno się przyjmować dawek witaminy B6 większych niż 20 mg na dobę. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Lęku doświadcza każdy z nas w różnych sytuacjach. W szczególności obecny jest w życiu dzieci, które w okresie dzieciństwa odczuwają go o różnym nasileniu. Czasami jednak nadmierny i nieuzasadniony lęk może świadczyć o zaburzeniach lękowych, które nieleczone mogą negatywnie wpływać na rozwój dziecka. Jakie są objawy zaburzeń lękowych u dzieci? Jak je leczyć?

  • Niedobór magnezu może być spowodowany wieloma czynnikami, m.in.: niedostateczną ilością tego pierwiastka w diecie, zaburzeniami wchłaniania, przyjmowaniem niektórych leków, nadmiernym spożyciem alkoholu, a także narażeniem na przewlekły stres. Objawy hipomagnezemii to przede wszystkim zmęczenie i osłabienie, skurcze oraz drżenie mięśni, nudności, rozdrażnienie, bezsenność, bóle głowy. Jak uzupełnić niedobory magnezu? 

  • Magnez odgrywa rolę w około 300 reakcjach enzymatycznych w organizmie, w tym w metabolizmie żywności, syntezie kwasów tłuszczowych i białek oraz przekazywaniu impulsów nerwowych. Dlatego niedobór magnezu niesie ze sobą wiele poważnych dla zdrowia konsekwencji.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij