Feminum fit, żel dopochwowy, 40 g
15.49 zł

Feminum fit, żel dopochwowy, 40 g

Feminum fit, żel dopochwowy, 40 g
15.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Feminum fit Żel dopochwowy z kwasem mlekowym i fitoglikogenem stosowany pomocniczo w leczeniu oraz zapobieganiu infekcji intymnych.

Skład

fitoglikogen (glikogen roślinny), kwas mlekowy, mleczan sodu, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Wskazania

Żel dopochwowy FEMINUM fit jest przeznaczony do stosowania w celu przywrócenia i utrzymania naturalnej równowagi środowiska pochwy. Preparat zapobiega również występowaniu dyskomfortu okolic intymnych. Do czynników, które mogą zaburzać naturalne środowisko pochwy należą: antybiotykoterapia, częste irygacje, przedłużająca się menstruacja, częste stosunki płciowe, antykoncepcja hormonalna, stres. FEMINUM fit żel dopochwowy zaleca się stosować w czasie antybiotykoterapii doustnej oraz po zakończeniu antybiotykoterapii doustnej i dopochwowej. Ponadto żel FEMINUM fit zmniejsza dyskomfort związany z suchością pochwy (m.in. podczas współżycia), umożliwia przeprowadzanie badań ginekologicznych, a stosowany w niewielkiej ilości ułatwia aplikowanie tamponów, tabletek dopochwowych oraz pomiar temperatury. Żel FEMINUM fit sprawia, że skóra okolic intymnych nabiera właściwej elastyczności, dzięki czemu staje się bardziej odporna na otarcia i zadrapania.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Żel FEMINUM fit zaleca się stosować zarówno dopochwowo, jak i na zewnętrzne narządy płciowe raz dziennie (najlepiej na noc) lub bezpośrednio przed współżyciem. W przypadku zastosowania żelu w celu przywrócenia naturalnej równowagi okolic intymnych, jeżeli przez okres kilku dni objawy nie ulegną złagodzeniu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Zastosowanie zewnętrzne: na zewnętrzne narządy płciowe i okolice należy nałożyć cienką warstwę żelu. Ze względów higienicznych zaleca się, aby preparat nakładać w kierunku od pochwy do odbytu. Po zastosowaniu zamknąć szczelnie tubę.

Zastosowanie dopochwowe: zastosowanie dopochwowe ułatwia załączony aplikator. W celu jego użycia należy przykręcić aplikator do tuby, zdjąć nakładkę ochronną i wycisnąć żel do zapełnienia aplikatora. Włożyć aplikator do pochwy, ponownie nacisnąć tubę tak, aby żel przedostał się do kanału pochwy. Po użyciu aplikator należy oczyścić (najlepiej poprzez wyciśnięcie niewielkiej ilości żelu przez otwór i wytarcie jej miękkim papierem) i nałożyć nakładkę ochronną.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
Unikać kontaktu z oczami.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Podczas stosowania żelu na uszkodzoną błonę śluzową może wystąpić uczucie pieczenia. Jest to jednak działanie chwilowe.

Uwagi

Niskie pH żelu może zmniejszyć aktywność nasienia, dlatego należy unikać stosowania preparatu podczas podejmowania prób poczęcia.
Żel nie jest środkiem antykoncepcyjnym.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT