Produkt w kategoriach

Korzeń lukrecji, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Korzeń lukrecji, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

2.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Korzeń lukrecji - zioła do zaparzania.

Skład

100 % korzenia lukrecji (Glycyrrhizae radix)

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci odwaru:

Dorośli: pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka: pół łyżki korzeni (ok 3,5 g) zalać szklanką zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5-7 min., odstawić na 15 min,. przecedzić. Świeży,ciepły odwar pić 2 razy dziennie.

Jako środek wykrztuśny: Pół łyżeczki korzeni (ok. 1,5 g) zalać filiżanką zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5-7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Świeży, ciepły odwar pić 2 razy dziennie.

 

Wskazania

W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny oraz pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka.

Przeciwwskazania

Choroby wątroby połączone z zastojem żółci, marskość wątroby, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia równowagi wodnoelektrolitowej np. hipokaliemia, niewydolność nerek, ciąża.

Działania niepożądane

Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów postaci zatrzymania sodu i wody oraz utraty potasu z nadciśnieniem tętniczym, obrzękami rąk i stóp, wzrostem masy ciała i hipokaliemią oraz w rzadkich przypadkach z mioglobinurią. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 855 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lukrecja gładka - Glycyrrhiza glabra - zastosowanie i działanie

Surowce:

korzeń lukrecji

Działanie lecznicze:

wspomaga gojenie owrzodzeń przewodu pokarmowego rozkurcza mięśnie gładkie wykrztuśne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Lukrecja gładka / Glycyrrhiza glabra Encyklopedia ziół - Lukrecja gładka / Glycyrrhiza glabra Encyklopedia ziół - Lukrecja gładka / Glycyrrhiza glabra

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Schorzenia przewodu pokarmowego. Pomocniczo w nieżytach i owrzodzeniach żołądka i/lub dwunastnicy. Po zabiegach chirurgicznych w obrębie przewodu pokarmowego. Nadwrażliwość jelita grubego. Nieżyty górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny, rozkurczowy i przeciwzapalny. Zewnętrznie: Odżywia tkanki, nawilża, regeneruje i ujędrnia skórę. Wykorzystywana w kosmetyce.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

Większe dawki przyjmowane przez dłuższy czas powodują wystąpienie obrzęków wskutek zatrzymania w organizmie jonów sodowych i wody. Niekiedy mogą wystąpić zawroty głowy i niedobór jonów potasowych.

Ostrzeżenia:

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus