×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Eva/qu - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wodorowęglan sodu
winian potasu
Postać czopki doodbytnicze
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Proktologia
Działanie ułatwia wypróżnienie
Zamów w doz.pl Eva/qu, czopki przeciw zaparciom, 6 szt.

Wskazania do stosowania

Użycie czopków Eva/qu jest wskazane we wszelkiego rodzaju zaparciach spowodowanych np.: niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej, lekami, powstrzymywaniem odruchu wypróżnienia (również w okresie ciąży, karmienia piersią i u osób w wieku podeszłym). Stosowanie czopków Eva/qu może być pomocne również w przygotowaniu do badania per rectum (przed wizytą u chirurga, gastroenterologa lub urologa), jak również przed kolo- i rektoskopią.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Z blistra z czopkami należy odciąć jeden z czopków, najlepiej nożyczkami. Następnie należy rozerwać folię w miejscu wcięcia i wysunąć czopek. Zwilżyć czopek ciepłą wodą i wprowadzić całkowicie do odbytu. Czopek zaczyna działać natychmiast po wprowadzeniu ulegając rozpuszczeniu i powodując wypróżnienie. Ważne jest, aby czopek uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Nawet, gdy uczucie parcia na stolec zaczyna się natychmiast po wprowadzeniu czopka, sugeruje się wstrzymanie defekacji do maksymalnie 10-15 minut od wprowadzenia czopka. Można stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz hemoroidy.

Skutki uboczne

Czopki Eva/qu nie powodują uzależnienia. Używać ich jednak należy tylko wtedy, kiedy zaburzenie rytmu wypróżnień jest oczywiste. W trakcie pierwszego zastosowania może pojawić się uczucie niepełnego wypróżnienia lub przemijająca niewielka bolesność. Dolegliwości te ustępują szybko. W wypadku pojawienia się większych dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarskiej.