Eva/qu - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodorowęglan sodu
winian potasu
Postać czopki doodbytnicze
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Proktologia
Medycyna rodzinna
Działanie ułatwia wypróżnienie
Zamów w doz.pl Eva/qu, czopki przeciw zaparciom, 6 szt.

Wskazania:

Użycie czopków Eva/qu jest wskazane we wszelkiego rodzaju zaparciach spowodowanych np.: niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej, lekami, powstrzymywaniem odruchu wypróżnienia (również w okresie ciąży, karmienia piersią i u osób w wieku podeszłym). Stosowanie czopków Eva/qu może być pomocne również w przygotowaniu do badania per rectum (przed wizytą u chirurga, gastroenterologa lub urologa), jak również przed kolo- i rektoskopią.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Z blistra z czopkami należy odciąć jeden z czopków, najlepiej nożyczkami. Następnie należy rozerwać folię w miejscu wcięcia i wysunąć czopek. Zwilżyć czopek ciepłą wodą i wprowadzić całkowicie do odbytu. Czopek zaczyna działać natychmiast po wprowadzeniu ulegając rozpuszczeniu i powodując wypróżnienie. Ważne jest, aby czopek uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Nawet, gdy uczucie parcia na stolec zaczyna się natychmiast po wprowadzeniu czopka, sugeruje się wstrzymanie defekacji do maksymalnie 10-15 minut od wprowadzenia czopka. Można stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Czopki Eva/qu nie powodują uzależnienia. Używać ich jednak należy tylko wtedy, kiedy zaburzenie rytmu wypróżnień jest oczywiste. W trakcie pierwszego zastosowania może pojawić się uczucie niepełnego wypróżnienia lub przemijająca niewielka bolesność. Dolegliwości te ustępują szybko. W wypadku pojawienia się większych dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz hemoroidy.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.