Lactovaginal - Lactobacillus rhamnosus 573 - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować: profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi; przy występowaniu upławów.

Dawkowanie

Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć.

Możliwe skutki uboczne

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy.

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia układu immunologicznego.

Gdy stosujesz leki przeciwbakteryjne, przeciwrzęsistkowe lub przeciwgrzybicze. Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi (z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.