×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lactovaginal - Lactobacillus rhamnosus 573 - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować: profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi; przy występowaniu upławów.

Dawkowanie

Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia układu immunologicznego.

Gdy stosujesz leki przeciwbakteryjne, przeciwrzęsistkowe lub przeciwgrzybicze. Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi (z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Skutki uboczne

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy.

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.